Nie samą grą FIFA piłkarze żyją. Ruszył EFL Football Manager Cup

E-sport
Nie samą grą FIFA piłkarze żyją. Ruszył EFL Football Manager Cup
fot. Twitter.com/FootballManager
EFL Football Manager Cup to rozgrywki pucharowe z udziałem 54 drużyn z English Football Leauge.

Kiedy na świecie toczy się odwieczna dyskusja pomiędzy miłośnikami gry FIFA, a Pro Evolution Soccer, wszystkich jednoczy inna gra piłkarska. Mowa o Football Manager, która również ma swoich sympatyków na całym świecie, szczególnie w Anglii. To właśnie tam ruszł EFL Football Manager Cup z udziałem zespołów Championship oraz League One i League Two.

Żadna inna piłkarska gra nie wciąga tak mocno, jak Football Manager. Symulator kariery menedżera pozwala zarządzać klubem w każdym aspekcie, dlatego w dobie koronawirusa, ta słynna pozycja jest wręcz wybawieniem dla tęskniących za piłką kibiców. W produkcje Sports Interactive grają również zawodowi piłkarze i trenerzy.

Producenci gry postanowili wykorzystać zainteresowanie zawodowych sportowców i stworzyli pierwszy wirtualny turniej z ich udziałem. EFL Football Manager Cup to rozgrywki pucharowe z udziałem 54 drużyn z English Football Leauge. Do zabawy zostały zaproszone kluby Championship, League One oraz League Two. Dlaczego akurat te zespoły? Było to możliwe dzięki prawom licencyjnym Football Managera. Wymienione ligi mają oryginalne nazwy, stroje oraz loga, których w tej pozycji często brakuje.

W turnieju poszczególne ekipy są reprezentowane przez piłkarzy, pracowników klubu oraz znanych kibiców zespołu. W ten oto sposób drużynę MK Dons reprezentuje zawodnik George Williams, w rolę menedżera Charlton Athletic wciela się szef działu marketingu Alex Avery, a Fulham FC do sukcesów prowadzi aktor Charlie Cooper. Wszyscy mierzą się w drabince pucharowej, której rozstrzygnięcie poznamy 17 maja podczas finału.

 

Mecze są pokazywane przez kluby na ich kanałach na Twitchu. Większość z nich regularnie promuje turniej na swoich mediach społecznościowych niczym podczas normalnego dnia meczowego. Do tej pory zakończyły się dwie pierwsze rundy rozgrywek.

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie