Plany wznowienia Premier League coraz bardziej konkretne

Piłka nożna
Plany wznowienia Premier League coraz bardziej konkretne
fot. PAP
BBC twierdzi, że piłkarze wrócą do rywalizacji wcześniej, bo 8 czerwca.

Plany na wznowienie rozgrywek piłkarskiej Premier League stają się coraz konkretniejsze. Gazeta "Daily Mail" napisała, że część klubów poinformowała swoich pracowników, że przerwany z powodu pandemii koronawirusa sezon piłkarski ma ruszyć 13 czerwca.

Z kolei telewizja BBC twierdzi, że piłkarze wrócą do rywalizacji wcześniej, bo 8 czerwca.

 

Jak informują media, kluby są gotowe do wznowienia rozgrywek, ale czekają na zielone światło od polityków i ekspertów ds. zdrowia. Pod koniec tygodnia ma dojść do kolejnych rozmów między zainteresowanymi stronami. Władze Premier League mają przedstawić na nim konkretny plan działania.

 

Jeśli kluby dostaną zielone światło, wówczas w połowie maja piłkarze powinni wrócić do treningów. W tym tygodniu Arsenal Londyn i Brighton udostępniły już swoje obiekty do zajęć indywidualnych.

 

W piątek ma się z kolei odbyć wideokonferencja z udziałem 20 klubów Premier League. Jak podała stacja BBC, ma zostać ustalone m.in. gdzie mogłyby być rozgrywane mecze ligowe. Już od dawna spekuluje się, że mecze bez udziału publiczności miałyby się odbywać w neutralnych miejscach. Bardzo prawdopodobne, że nie na stadionach, a na wybranych boiskach treningowych.


Kto zostanie trenerem Newcastle? Szejkowie mają faworyta

Jednak podobno nie wszystkim klubom ten pomysł się spodobał. Niektóre nie chcą nawet kończyć sezonu, podchodzą do wszelkich pomysłów nt. wznowienia rozgrywek z pesymizmem i ostrożnością.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że cały sportowy świat zamarł. Zawieszone, odwołane lub przełożone zostały nie tylko piłkarskie ligi, ale niemal wszystkie wydarzenia. Na Covid-19 choruje ponad 3,1 mln ludzi, w tym prawie 226 tys. zmarło. W Wielkiej Brytanii - zgodnie z ostatnimi danymi - zakażonych jest ponad 165 tys. osób i stwierdzono 26 tys. zgonów.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie