Verva nie rezygnuje z Szalpuka! Środkowy i atakujący w gronie zainteresowań

Siatkówka
Verva nie rezygnuje z Szalpuka! Środkowy i atakujący w gronie zainteresowań
fot. Cyfrasport
Artur Szalpuk nadal pozostaje na liście życzeń Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

W składzie Vervy Warszawa Orlen Paliwa na przyszły sezon PlusLigi wciąż pozostaje sporo znaków zapytania. Klub ze stolicy nie składa broni w walce o Artura Szalpuka. Miejsce Artura Udrysa może zająć Jakub Ziobrowski lub Michał Superlak. Do grona środkowych ma z kolei dołączyć Bartłomiej Lemański.

Po sezonie 2019/2020 z Vervą pożegnał się rozgrywający Antoine Brizard. Do stolicy Polski najprawdopodobniej nie wróci również Artur Udrys. Wciąż nie jest przesądzona przyszłość Kevina Tillie, który miał odejść z klubu w związku z obniżeniem budżetu. Włoscy dziennikarze spekulowali, że chętna do pozyskania przyjmującego jest Leo Shoes Modena. W Warszawie nie mówi się jednak oficjalnie o jego odejściu.

 

Władze klubu znalazły już nowego kreatora gry, a będzie nim Hiszpan Angel Trinidad de Haro. Zagadką pozostaje to, kto zagra po przekątnej z 27-latkiem. Mówi się o dwóch nazwiskach. Pierwszym kandydatem jest Jakub Ziobrowski, który ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Cuprum Lubin. Udowodnił to zajmując 11 miejsce w rankingu najlepiej punktujących siatkarzy ligi.

 

Pod uwagę brany jest również Michał Superlak z MKS Będzin. Siatkarz ten w poprzednim sezonie rywalizował o miejsce w składzie ze znakomicie prezentującym się Rafałem Faryną.

 

ZOBACZ: Verva Warszawa z nowym rozgrywającym

 

Trwają również poszukiwania środkowego, który da wsparcie Piotrowi Nowakowskiemu oraz Andrzejowi Wronie. Mówi się, że bardzo blisko podpisania kontraktu z Vervą jest Bartłomiej Lemański. 24-latek opuszcza Asseco Resovię Rzeszów po zmarnowanym sezonie. Nie dość, że drużyna prezentowała się poniżej oczekiwań, to on sam nie dostawał wystarczająco dużo szans na grę.

 

Najgłośniejszym transferem warszawskiego klubu miało być pozyskanie Artura Szalpuka. Przeszkodą miał być jednak obniżony budżet. Władze Vervy nie składają jednak broni i nadal utrzymują nazwisko byłego siatkarza PGE Skry Bełchatów na liście życzeń.

 

W klubie zostają Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek oraz Damian Wojtaszek. Wiele będzie jednak z pewnością zależało od sytuacji finansowej klubu. Czas pokaże, czy nie będziemy świadkami kolejnych zmian w kadrze zespołu.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze