Vuelta a Espana: 18 etapów, początek w Kraju Basków

Inne
Vuelta a Espana: 18 etapów, początek w Kraju Basków
fot. PAP
Nie wyznaczono jeszcze nowej daty dla tej imprezy.

Organizatorzy kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana potwierdzili oficjalnie, że tegoroczna edycja rozpocznie się w mieście Irun w Kraju Basków i zostanie zredukowana do 18 etapów. Już wcześniej informowano, iż z powodu koronawirusa zrezygnowano ze startu w Holandii.

Nie wyznaczono jeszcze nowej daty dla tej imprezy.

 

Vuelta miała pierwotnie wystartować 14 sierpnia z Utrechtu, a zakończyć się 6 września w Madrycie. W Holandii miały się odbyć trzy pierwsze etapy tegorocznej edycji, ale ostatecznie ten kraj nie będzie współgospodarzem.

 

"Po sformalizowaniu odwołania startu w Holandii, Unipublic, firma organizująca wyścig, postanowiła nie zastępować trzech początkowych etapów (...) i rozpocząć hiszpańską pętlę od etapu Irun - Arrate/Eibar (tam początkowo planowano 4. etap - PAP) - poinformowali organizatorzy w oświadczeniu w środę wieczorem.

 

Jak dodano, decyzja została zakomunikowana Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), aby centrala mogła pracować nad reorganizacją kalendarza, biorąc pod uwagę zmniejszenie liczby etapów tegorocznej Vuelty. Ostatecznie ma być ich 18, a także dwa dni wolne.


Były trener Wisły Kraków potwierdza: Barcelona pytała mnie o dwóch Polaków

UCI ogłosiła w środę, że kalendarz na resztę sezonu zostanie opublikowany 5 maja.

 

Na razie jedyne zatwierdzone dotychczas daty to przełożony o kilka miesięcy Tour de France - od 29 sierpnia do 20 września, a także mistrzostwa świata na szosie - planowane w dniach 20-27 września w Szwajcarii.

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJMM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie