Bjelica pożądany nad Bosforem! Gigant zatrudni byłego trenera Lecha?

Piłka nożna
Bjelica pożądany nad Bosforem! Gigant zatrudni byłego trenera Lecha?
fot. Cyfrasport
Nenad Bjelica trenerem Fenerbahce?

Nenad Bjelica, który w połowie kwietnia oficjalnie rozstał się z Dinamem Zagrzeb, być może nie będzie długo przebywał na bezrobociu. Według tureckich mediów oraz twitterowych doniesień, chorwackiego trenera widzi u siebie Fenerbahce.

Pod koniec marca Dinamo zwolniło wszystkich sześciu współpracowników Bjelicy. 48-latek pozostał wówczas na stanowisku, ale kwestią czasu było to, kiedy zrezygnuje. I tak się stało dokładnie 16 kwietnia. Odejście trenera dla wielu kibiców mistrzów Chorwacji było szokiem.

 

Bjelica miał ważny kontrakt ze stołecznym klubem do końca czerwca 2022 roku. Chorwat znany w Polsce z pracy w Lechu Poznań, od 15 maja 2018 roku pracował w Dinamie. Ekipę z Zagrzebia poprowadził w 99 oficjalnych meczach i zaliczył znakomitą średnią - 2,3 punktu na spotkanie. Dwukrotnie wywalczył ze stołecznym klubem mistrzostwo kraju, a także triumfował w Pucharze Chorwacji.

 

Nie było porozumienia! Bjelica nie jest już trenerem drużyny Polaka

 

Już w dniu oficjalnego zwolnienia pojawiły się informacje, że były szkoleniowiec "Kolejorza" jest wymieniany wśród potencjalnych kandydatów do pracy w Fenerbahce. Jeśli wierzyć doniesieniom tureckich mediów, na czele z serwisem trthaber.com, Bjelica odbył już nawet wstępne rozmowy z klubem ze Stambułu. Chorwat ma być zainteresowany pracą dla tureckiego giganta. Te rewelacje potwierdza także polski napastnik Łukasz Gikiewicz, który jest świetnie zorientowany w chorwackich realiach.

 

Zdaniem zawodnika jordańskiego klubu - Al-Faisaly S.C., Bjelica jest blisko związania się z 19-krotnym mistrzem Turcji. Ponadto "Giki" informuje, że chorwacki trener może liczyć nad Bosforem na zarobki rzędu 1,5 mln euro netto za sezon. Zadaniem w Turcji byłego już zwierzchnika piłkarzy Dinama byłoby również sprowadzenie do klubu ze Stambułu młodych chorwackich talentów. Turcy chcą bowiem odmłodzić zespół.

 

 

Fenerbahce od kilku lat znajduje się w kryzysie. Po raz ostatni w rozgrywkach ligowych "Kanarki" triumfowały sześć lat temu. W bieżącym sezonie - po 26 kolejkach - drużyna ze stadionu Sukru Saracoglu zajmuje dopiero 7. miejsce w tabeli SuperLigi. Na początku marca z utytułowanym klubem rozstał się Ersun Yanal, który na stanowisku trenera pracował od połowy grudnia 2018 roku. Obowiązki szkoleniowca tymczasowo pełni asystent Yanala - Zeki Murat Gole.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze