Stoch zwrócił się z prośbą do kibiców. Wtórowała mu legenda skoków

Inne
Stoch zwrócił się z prośbą do kibiców. Wtórowała mu legenda skoków
fot. Cyfrasport
Kamil Stoch i Noriaki Kasai zwrócili się z odezwą do kibiców.

Dwóch legendarnych skoczków Kamil Stoch i Noriaki Kasai zaapelowało do kibiców o odpowiedzialność i zachowanie rozwagi w czasach pandemii. W obu krajach liczba oficjalnych przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła dwanaście tysięcy.

Mistrz i wicemistrz olimpijski, którzy stoczyli pasjonującą walkę o złoty medal igrzysk w Soczi postanowili wesprzeć na duchu własnych fanów. Skoczek z Zębu za pośrednictwem stacji telewizyjnej „Małopolska TV” poprosił Polaków o roztropność, a także o cierpliwość w czasach zarazy.


- Wierzę, że każdy z nas będzie w stanie znaleźć sobie zajęcie w tym trudnym czasie, a przede wszystkim będzie odpowiedzialny, dzięki czemu wspólnie powiemy "stop" koronawirusowi – powiedział.


Liczba osób, które zachorowały na COVID-19 w naszym kraju ciągle wzrasta. Do tej pory w Polsce odnotowano niemal trzynaście tysięcy przypadków. Mimo znoszenia kolejnych obostrzeń, dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli zaapelował o troskę i odpowiedzialność.

 

Mama polskiego napastnika miała koronawirusa. „Zakaziła się w szpitalu we Włoszech”


- Ograniczmy wyjścia z domów, a jeśli już musimy gdzieś wyjść, wówczas pamiętajmy o zakładaniu maseczek i częstym myciu rąk. Zadbajmy o siebie nawzajem! Wszystkim życzę, abyśmy jak najszybciej mogli wspólnie wyjść na pole i cieszyć się życiem. Bądźcie zdrowi – zakończył trzydziestosześciokrotny triumfator zawodów Pucharu Świata.


W Japonii problem pandemii w ostatnich dniach przybrał na sile. Tamtejszy rząd ze względu na aktualną sytuację podjął decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego, który ma obowiązywać przynajmniej do 6 czerwca. Na ten moment, w Kraju Kwitnącej Wiśni zawodnicy nie mają nawet co śnić o powrocie na skocznie. Japońska federacja ze względów finansowych zawiesiła swoją działalność.


Mimo fatalnej sytuacji, nie traci nadziei również Noriaki Kasai. Legendarny skoczek, podobnie jak Stoch, przemówił do swoich kibiców. Zaznaczył, że mimo skończonych 47 lat nie zamierza kończyć kariery i jest w dobrej dyspozycji.


- Spędzam czas w domu z rodziną i tam też trenuję. Do tej pory nie byłem tak często w domu z powodu pobytów za granicą i obozów szkoleniowych w Japonii. Staram się nacieszyć tą możliwością – przyznał.


Zawodnik urodzony na wyspie Hokkaido wezwał swoich rodaków do walki z pandemią.


- Ograniczmy nasze pobyty na zewnątrz, aby razem móc jak najszybciej położyć kres rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa – stwierdził.


Stoch przedwcześnie zakończony sezon zakończył na piątej lokacie. Na przeciwległym biegunie znalazł się natomiast Kasai, który ani razu nie znalazł się w punktowanej „trzydziestce” zawodów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 2

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie