Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na kolejne pary

Michał Winiarski, Paweł Zagumny i Bartosz Kurek.

Dziś drugi dzień naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza w ostatnich 20 latach w Polsce. Po wygranych Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, czas na kolejne dwie pary 1/8 finału.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W pierwszej mamy więc osiem par i ośmiu zwycięzców. W ćwierćfinałach zaproponujemy już tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

Dziś w naszej zabawie mierzą się:

Paweł Zagumny

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii naszej siatkówki – mistrz świata 2014 i wicemistrz 2006, mistrz Europy 2009 oraz zwycięzca Ligi Światowej 2012. Do złotych medali w narodowych barwach nie udało mu się dorzucić złota na krajowym podwórku. Wywalczył pięć srebrnych i trzy brązowe medale mistrzostw Polski oraz wicemistrzostwo Grecji. W 2011 roku awansował także do finału Pucharu CEV.

Piotr Gacek

Razem z Ignaczakiem na długi czas zdominował pozycję libero w Polsce i doczekał się podobnych sukcesów. W 2006 roku zaczął od wicemistrzostwa świata, a później dołożył mistrzostwo Europy i medal Pucharu Świata. W kraju zdobył 8 medali PlusLigi, w tym dwa mistrzostwa i pięć Pucharów Polski. W 2010 roku sięgnął po brąz Ligi Mistrzów ze Skrą, a rok później po srebro Pucharu CEV z ZAKSĄ.

Bartosz Kurek

MVP ostatniego mundialu to na pewno jeden z najzdolniejszych i najlepszych siatkarzy ostatniego dwudziestolecia. Oprócz złota mundialu ma na koncie także złote medale w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej. Do tego w biało-czerwonych barwach wywalczył trzy medale Pucharów Świata i dwa brązowe medale – jeden w Eurovolleyu i jeden w Lidze Światowej. W klubowych koszulkach trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i trzykrotnie był drugi. Ma w dorobku srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów, mistrzostwo Włoch oraz finał Pucharu CEV.

Krzysztof Ignaczak

Drugi z trzech libero na naszej liście. Multimedalista na arenie krajowej ma aż 14 medali PlusLigi, w tym sześć złotych. Do tego zdobył trzykrotnie Puchar Polski i srebrny medal Ligi Mistrzów. Z reprezentacją wywalczył mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy oraz wygrał Ligę Światową. Przez lata rywalizował z Piotrem Gackiem na pozycji.

Do 1/4 już awansowali Mariusz Wlazły i Michał Winiarski. W kolejnych parach zmierzą się: