Aplikacja złożona, kaucja wpłacona. BBTS walczy o PlusLigę

Siatkówka
Aplikacja złożona, kaucja wpłacona. BBTS walczy o PlusLigę
Materiały prasowe
BBTS Bielsko-Biała ma ochotę na występy w PlusLidze

Grający w KRISPOL 1. Lidze BBTS Bielsko-Biała zakończył sezon 2019/2020 na drugim miejscu. Dzięki temu w kolejnym sezonie ma szansę występować w PlusLidze. Zgodnie z regulaminem, pierwszeństwo awansu ma jednak Stal Nysa, która w dniu przedwczesnego zakończenia rozgrywek zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Bielscy działacze przygotowali jednak wszystkie niezbędne dokumenty, wpłacili też kaucję na konto Polskiej Ligi Siatkówki.

Jako wicelider KRISPOL 1. Ligi BBTS został zaproszony przez Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki do audytu, który ma na celu sprawdzenie czy klub spełnia wymogi regulaminu PlusLigi. W ostatnim czasie w klubie intensywnie pracowano nad dokumentacją, która musiała być przesłana do Polskiej Ligi Siatkówki do końca kwietnia.

 

- Na konto PLS przelaliśmy też wymaganą kwotę kaucji. Oprócz tego przedstawiliśmy plan finansowy, który zawierał także dokumenty potwierdzające zagwarantowanie środków finansowych od naszych sponsorów. Dodatkowo trzeba było wykazać płynność finansową, musieliśmy uzyskać szereg zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami od różnych instytucji (Urząd skarbowy, ZUS, PZPS, WZPS), a także od zawodników. Mam nadzieję, że przygotowane przez nas dokumenty spotkają się z uznaniem ze strony Polskiej Ligi Siatkówki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będziemy brani pod uwagę dopiero wówczas, gdy aplikacja Stali Nysa zostanie odrzucona - mówi Mirosław Krysta, prezes BBTS Bielsko-Biała.

 

Prezes PGE Skry: Chcemy przygotować zawodników do reprezentacji

 

Niezależnie od decyzji PLS na stanowisku szkoleniowca bielskiej drużyny pozostanie Harry Brokking.

 

- Z pracy trenera jesteśmy bardzo zadowoleni, dlatego też bardzo chcieliśmy kontynuować współpracę w kolejnym sezonie. Także pozostali członkowie sztabu szkoleniowego - Daniel Wolny, Wojciech Haczek, Patryk Drobik i Radosław Krowiak będą wciąż pracować w klubie. Skład drużyny jest stabilny, są możliwe niewielkie uzupełnienia, ale musimy jeszcze trochę poczekać na decyzję, w której lidze zagramy - dodaje prezes Krysta.

 

Wiadomo już, że na pewno z BBTS rozstanie się atakujący Mateusz Frąc.

 

- Choć mieliśmy z Mateuszem ważną umowę na kolejny sezon, to jednak zawodnik poprosił nas by rozwiązać kontrakt z uwagi na względy rodzinne, na co się zgodziliśmy. W tym miejscu chciałbym podziękować Mateuszowi za grę w naszym zespole, którego był bardzo ważną częścią - zakończył sternik BBTS.

 

Bednorz: Chcę przyczynić się do tego, by Zenit znowu był niepokonany

 

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie prezesów klubów pierwszoligowych, podczas którego być może ustalone zostaną szczegóły rozpoczęcia i kształtu nowego sezonu.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie