Duplantis, Kendricks i Lavillenie będą skakać o tyczce na swoich podwórkach

Inne
Duplantis, Kendricks i Lavillenie będą skakać o tyczce na swoich podwórkach
fot. PAP
Duplantis, Kendricks i Lavillenie będą skakać o tyczce na swoich podwórkach

Szwed Armand Duplantis, Amerykanin Sam Kendricks oraz Francuz Renaud Lavillenie będą skakać o tyczce na swoich podwórkach w konkursie online nazwanym „The Ultimate Garden Clash” – poinformowała międzynarodowa federacja World Athletics.

Rekordzista świata Duplantis będzie startować w swojej bazie w Lafayette w stanie Luizjana, dwukrotny mistrz świata Kendricks – w Oxford (st. Mississipi), a Lavilennie – w swoim domu w Perignat-les-Sarlieve pod Clermont-Ferrand.

 

Zawody odbędą się 3 maja w godz. 17-18 czasu środkowoeuropejskiego. Przewidziano transmisję na żywo w mediach społecznościowych.

Zobacz także. Święty-Ersetic: Nie mogę się doczekać mistrzostw świata sztafet na Stadionie Śląskim

 

Zamiast klasycznej rywalizacji, niemożliwej do przeprowadzenia ze względu na brak na miejscu sędziów, którzy mogliby weryfikować wysokość, zawodnicy będą musieli oddać jak największą liczbę skoków powyżej pięciu metrów w czasie 30 minut.

 

„To doskonała okazja, aby zobaczyć najlepszych skoczków w nowym formacie zawodów. A ponieważ wszyscy jesteśmy w domu, to nie mamy wymówki, aby uchylić się od tej rywalizacji” – powiedział Lavillenie, który w czasie kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa często zamieszczał na Twitterze swoje skoki z przydomowego ogrodu.

 

Francuz przez sześć lat był absolutnym rekordzistą świata, legitymując się wynikiem 6,16 m. 8 lutego w Toruniu poprawił ten rezultat Duplantis, osiągając 6,17, a tydzień później w Glasgow skoczył 6,18 m.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze