NHL: Nowy sezon ruszy w grudniu?

Inne
NHL: Nowy sezon ruszy w grudniu?
fot. PAP
NHL: Nowy sezon może się zacząć w grudniu

Początek następnego sezonu hokejowej ligi NHL może zostać przesunięty z października na grudzień, jeśli to pozwoli dokończyć bieżące rozgrywki, zawieszone wskutek pandemii koronawirusa – oświadczył komisarz ligi Gary Bettman.

„Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o datę (nowego sezonu - PAP). Nie ma magicznej różdżki, która pozwoliłaby nam wystartować jak zwykle w październiku. Jeśli będziemy musieli rozpocząć w listopadzie albo w grudniu, to trzeba będzie to przestudiować” – powiedział Bettman, cytowany przez portal NHL Network.

 

Komisarz ligi dodał, że jeśli chodzi o bieżący sezon, to nie ma żadnego problemu, by mecze były rozgrywane nawet w lipcu czy w sierpniu.

Zobacz także: Chicago Blackhawks nieoczekiwanie zwolniło prezesa

 

Obecnie hokeiści i członkowie sztabu drużyn przechodzą kwarantannę domową. Pierwsze treningi w małych grupach być może zaczną się w połowie maja, ale Bettman zastrzegł, że żadna data nie została wyznaczona.

 

Z powodu koronawirusa rozgrywki NHL zostały przerwane 12 marca. Poszczególne drużyny zdążyły rozegrać od 68 do 71 meczów z 82 planowanych. Sezon regularny miał się zakończyć 4 kwietnia, a po nim wkrótce rozpocząć decydująca faza zmagań o Puchar Stanleya. Zwycięzca miał zostać wyłoniony w czerwcu. 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze