Prezes PGE Skry: Chcemy przygotować zawodników do reprezentacji

Siatkówka
Prezes PGE Skry: Chcemy przygotować zawodników do reprezentacji
Fot. Cyfrasport
Prezes PGE Skry: Chcemy przygotować zawodników do reprezentacji

Odpowiedzialność spadnie na nas jeszcze większa. Fundament pod sukcesy reprezentacyjne był budowany w klubach. Nie ma reprezentacji bez klubów, ale też nie ma klubów bez kadry – powiedział w Poranku z Polsatem Sport prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Gościem Poranka z Polsatem Sport był prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki. Sternik jednego z najlepszych polskich klubów mówił o odpowiedzialności drużyn za przygotowanie reprezentantów, o czym wspomniał także inny gość Jerzego Mielewskiego, Bartosz Kwolek. – Sezon nam ucieka i kadrowicze pielęgnować swoje umiejętności będą musieli w klubach” – powiedział gospodarz Poranka z Polsatem Sport.

 

„Odpowiedzialność spadnie na nas jeszcze większa. Fundamenty pod sukcesy reprezentacyjne zawsze był budowany w klubach. To naczynia połączone. Nie ma reprezentacji bez klubów, nie ma klubów bez kadry. Wspólnie pracujemy na to, co chcemy osiągnąć: od wicemistrzostwa świata Lozano, przez mistrzostwo Europy Castellaniego, po mistrzostwo Antigi. To ważna rzecz i z troską patrzymy na to, kiedy rozgrywki mogą wystartować i w jakiej formule. Tak, abyśmy w roku olimpijskim przygotowali zawodników do reprezentacji” – przyznał Piechocki.

 

Sternik PGE Skry powiedział również o ewentualnym powrocie rozgrywek, bo to jeden z najgorętszych obecnie siatkarskich tematów. – Troszeczkę przyspieszacie jako liga. Powrót ma być 11-13 września, a pierwotna data to było 26 września – zaczął dyskusję Mielewski.

 

"Podczas wideokonferencji podjęliśmy takie uzgodnienie wszystkich akcjonariuszy klubów i organizatora rozgrywek. To ważna rzecz z kilku względów. Pierwszy to bardzo długa przerwa. Drugi to pewne zabezpieczenie przed pewnymi problemami związanymi z koronawirusem. A trzeci, również istotny, to fakt, że Vital Heynen zwrócił się do klubów z prośbą o wcześniejsze zakończenie sezonu" - przyznał Piechocki.

 

 

Poranek z Polsatem Sport od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie