Reprezentant na dłużej w Pogoni

Piłka nożna
Reprezentant na dłużej w Pogoni
Fot. Cyfrasport
Reprezentant na dłużej w Pogoni

Pogoń Szczecin podpisała nowy kontrakt z obrońcą Hubertem Matynią. Jego umowa będzie obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku. Klub prolongował także kontrakt Davida Steca.

Pogoń Szczecin podpisała nowe kontrakty z dwoma obrońcami - Hubertem Matynią i Davidem Stecem. Umowa Matyni ma obowiązywać do 31 grudnia 2021 roku, natomiast kontrakt Austriaka - o pół roku krócej, do 30 czerwca 2021 roku. Obaj zawodnicy to ważne elementy drużyny prowadzonej przez trenera Kostę Runjaicia. Matynia rozegrał w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy 17 meczów, natomiast Stec - 16.

 

„Wśród piłkarzy obecnej kadry jest jednym z najdłużej nieprzerwanie grających dla klubu” – czytamy o Matyni na oficjalnej stronie Pogoni.

Matynia to wychowanek Salosu Szczecin. Do Pogoni trafił już w 2014 roku i w portowym klubie występuje do dziś. W PKO BP Ekstraklasie rozegrał blisko 100 meczów. W listopadzie 2018 roku selekcjoner Jerzy Brzęczek powołał go do reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Portugalią.

 

Stec zawodnikiem Pogoni jest od 2018 roku i szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Urodzony w Wiedniu obrońca wcześniej reprezentował SK Niederosterreich Sankt Polten.

 

Pogoń w tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje obecnie szóste miejsce.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie