Syrowatka: Zostałem bez trenera

Sporty walki
Syrowatka: Zostałem bez trenera
Fot. Cyfrasport
Syrowatka: Zostałem bez trenera

Trochę się "zawirowało" z moim trenerem, z którym pracowałem od początku mojej kariery, czyli ponad osiem lat. Trener Andrzej Liczik powiedział, że nie będzie mnie przygotowywał do walki Runowskim – powiedział w magazynie "Koloseum" pięściarz Michał Syrowatka.

Gościem magazynu "Koloseum" był Michał Syrowatka, w Polsce pięściarz numer jeden w kategorii super lekkiej. Zawodnik opowiedział nam o problemach związanych z trenerem Andrzejem Liczikiem.

 

„Troszeczkę się "zawirowało" z trenerem, z którym pracowałem od początku mojej kariery, czyli ponad osiem lat. Trener Andrzej Liczik, gdy rozmawiałem z nim kilka dni temu, powiedział, że nie będzie mnie przygotowywał do ewentualnej walki Przemysławem Runowskim. Z Przemkiem też trenował i powiedział, że… nie będzie trenował żadnego z nas. Zostałem więc bez trenera, a to trochę niekomfortowa sytuacja. Chcę walczyć z Przemkiem, dlaczego miałbym nie chcieć? Ale muszę mieć trenera, który mnie przygotuje do walki, bo to nie będzie lekkie starcie” – powiedział Syrowatka.

 

Głos w tej sprawie zabrał także promotor Tomasz Babiloński. – Czy jesteś w stanie rozwiązać ten problem, aby kibice dostali w końcu ten pojedynek? – zapytał Babilońskiego Łukasz Jurkowski.

 

„Pracuję nad tym. Bardzo chciałbym to zobaczyć, tym bardziej, że długo się o tym mówiło. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i okaże się, że Michał ma z kim trenować i przygotować się do tej walki. Tak samo Przemysław Runowski, który mieszka daleko od Warszawy, będzie musiał przygotować się z innym trenerem. Musimy sobie jakoś pomagać. A do walki powinno dojść, bo to może być jeden z najbardziej interesujących pojedynków w tym roku” – przyznał nam Babiloński.

 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze