Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Kolejne zestawienia!

Dziś trzeci dzień naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. Po wygranych Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Pawła Zagumnego i Bartosza Kurka czas na kolejne dwie pary 1/8 finału.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W pierwszej mamy więc osiem par i ośmiu zwycięzców. W ćwierćfinałach zaproponujemy już tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

Dziś w naszej zabawie mierzą się:

Piotr Gruszka

Trzykrotny olimpijczyk i rekordzista pod względem liczby występów w narodowych barwach. Z reprezentacją Polski wygrał mistrzostwa Europy w 2009 roku, kiedy został też wybrany MVP imprezy, zdobył wicemistrzostwo świata oraz wywalczył brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Światowej 2011. Ma też na koncie pięć tytułów mistrza Polski.

Dawid Murek

Jeden z największych siatkarzy w historii ostatnich lat, który po mistrzostwie Europy i świata juniorów nie doczekał medalowej ery w seniorskiej reprezentacji. W kraju sięgnął po trzy tytuły mistrza, ale tylko jeden przypadł na XXI wiek. Do tego dołożył dwa wicemistrzostwa i jeden brązowy medal. Po przygodzie w Częstochowie wyjechał do Panathinaikosu Ateny, z którym wywalczył mistrzostwo Grecji oraz trzy brązowe medale. W 2005 roku przeniósł się do wielkiego Pallavolo Modena, ale zagrzał tam tylko sezon, zanim wrócił do kraju i występował w Jastrzębskim Węglu czy Skrze Bełchatów.

Michał Kubiak

Jeden z dwukrotnych mistrzów świata w zestawieniu. Do tego dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy, trzykrotny medalista Pucharu Świata, trzykrotny Ligi Światowej i Ligi Narodów. Ma na koncie mistrzostwo Turcji i dwa złota w Japonii, srebro Klubowych Mistrzostw Azji oraz brąz Ligi Mistrzów.

Daniel Pliński

Kolejny wielki środkowy w zestawieniu. Wicemistrz świata oraz mistrz Europy. W Polsce zaliczył pięć tytułów mistrza kraju oraz trzykrotnie był drugi i zdobył pięć Pucharów Polski. Do tego trzykrotnie stawał na podium Ligi Mistrzów, w 2012 roku przegrywając dopiero w decydującym boju z Zenitem Kazań.

Do 1/4 już awansowali Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Paweł Zagumny i Bartosz Kurek. W ostatnich parach zmierzą się: