Jankos: Starzeję się jako człowiek. Nie myślę już tylko o grze, ale o innych rzeczach

E-sport
Jankos: Starzeję się jako człowiek. Nie myślę już tylko o grze, ale o innych rzeczach
fot. Polsat Sport
Marcin "Jankos" Jankowski coraz częściej myśli o innych rzeczach niż granie na komputerze.

- Starzeję się również jako człowiek... Kiedyś myślałem tylko o League of Legends, teraz zaczynam bardziej przejmować się swoim życiem prywatnym. Coraz więcej myślę o swoim zdrowiu, o ćwiczeniach, o diecie i tym podobnych rzeczach. Mam bowiem świadomość, że jeżeli w przyszłości granie w LoLa nie będzie dla mnie priorytetem, to stanę się gorszy i kontynuowanie zawodowej kariery nie będzie miało żadnego sensu - powiedział dżungler G2 Esports Marcin "Jankos" Jankowski.

Tomasz "Magvayer" Filipiuk: Twoja kariera trwa już jakiś czas i zacząłeś nieśmiało wspominać coś o ewentualnej "emeryturze". W ostatnim okresie udało ci się wywalczyć rozmaite tytuły, w tym trzy mistrzostwa Europy i dwa tytuły MVP z rzędu. Czy to dodatkowo wpływa na motywację?

 

Marcin "Jankos" Jankowski: Myślę, że ma to wpływ na moją motywację i wpływa na nią pozytywnie. Oczywiście nie udało mi się jeszcze wygrać Worldsów, ale mam nadzieję, że zrobię to w tym roku. Co do mojej emerytury, to trochę czasu jeszcze mi zostało. Myślę, że pogram dwa, może trzy lata i dopiero po tym czasie skończę z zawodowym graniem. Później chciałbym zostać streamerem, dlatego od jakiegoś czasu działam również w tym kierunku i szykuję sobie fundamenty. Wygranie MSI czy mistrzostw Europy były moimi marzeniami, ale najwyższym stopniem pozostają mistrzostwa świata.

 

 

Czy zamieniłbyś zatem wszystkie wywalczone tytuły na zwycięstwo w Worldsach?

 

Tak, zdecydowanie. Wydaje mi się, że zostanie mistrzem świata jest czymś ważniejszym niż trzy tytuły mistrza Europy czy wygranie MSI.

 

Esportowe gry, które pokochali Polacy (WIDEO)

 

Jeżeli uda ci się zdobyć ten tytuł, to będziesz mógł przejść na emeryturę z czystym sumieniem?

 

Można tak powiedzieć, choć muszę przyznać, że starzeję się również jako człowiek... Kiedyś myślałem tylko o League of Legends, teraz zaczynam bardziej przejmować się swoim życiem prywatnym. Coraz więcej myślę o swoim zdrowiu, o ćwiczeniach, o diecie i tym podobnych rzeczach. Mam bowiem świadomość, że jeżeli w przyszłości granie w LoLa nie będzie dla mnie priorytetem, to stanę się gorszy i kontynuowanie zawodowej kariery nie będzie miało żadnego sensu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest to naprawdę trudna praca - ciągłe przebywanie w gaming house'ie, izolacja od przyjaciół i rodziny, granie przez 12 godzin dziennie i utrzymywanie koncentracji swoje kosztują. Na tę chwilę wydaje mi się, że życie streamera jest dużo łatwiejsze.

 

Czyli chęć zostania streamerem jest podyktowana raczej dbaniem o komfort życia niż niemożnością utrzymania się na najwyższym poziomie sportowym?

 

Myślę, że tak. Jako profesjonalny gracz nie mogę jednak myśleć tymi kategoriami, że przeciwnicy mnie dogonią i staną się ode mnie lepsi. Dopóki będę grać, to muszę wierzyć w to, że to ja będę najlepszy. Jestem jednak świadomy, że na świecie jest wielu utalentowanych zawodników, głównie wśród młodych osób.

 

Do jakiego kraju najchętniej pojechałbyś na wakacje? Wiem, że bardzo lubisz Azję...

 

To prawda, chociaż nawet jakby nie było pandemii, to nie miałbym czasu na wakacje, bo po splicie od razu gralibyśmy MSI. Prawdopodobnie próbowałbym namówić któregoś z graczy z Europy, by poleciał ze mną do Korei i tam wzięlibyśmy udział w boot campie. Miałbym więcej czasu dla siebie i wychodziłbym na zewnątrz, ale dużo czasu nadal poświęcałbym graniu i streamowaniu. Chciałbym też odwiedzić Japonię lub po raz kolejny Wietnam, bo mam tam znajomego, a ten kraj bardzo mi się spodobał.

 

Dyscyplina, której nie złamał koronawirus

 

A co ze znajomymi z dawnych lat. Masz czas, by jeszcze się z nimi spotykać?

 

Mam "paczkę", z którą znam się od przedszkola i trzymamy się do tej pory. To właśnie ich traktuje jako przyjaciół, a wszystkich nowopoznanych ludzi bardziej jako kolegów. Bardzo cieszę się z tego, że za dwa tygodnie będę mógł ich spotkać, gdy już skończy się ta kwarantanna. Trudno jest nam się jednak spotykać, bo gdy ja mam wakacje, to oni akurat uczą się na studiach. Do tego dochodzą kwestie finansowe, ale staramy się utrzymywać ze sobą stały kontakt.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Najlepsze akcje meczu OG vs UOL

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie