UFC: Jotko w karcie głównej gali w Jacksonville

Sporty walki
UFC: Jotko w karcie głównej gali w Jacksonville
fot. youtube.com
UFC: Jotko w karcie głównej!

Krzysztof Jotko znalazł się w karcie głównej na gali UFC w Jacksonville. Polak zmierzy się z Erykiem Andersem już 16 maja.

Ze względu na pandemię koronawirusa termin walki Jotki nieco się zmienił. Pierwotnie Polak miał wejść do oktagonu 11 kwietnia. Ostatecznie zrobi nieco ponad dwa miesiące później. Rywal mu się nie zmienił, to nadal jest Eryk Anders.

 

Amerykanin po trzech porażkach z rzędu wrócił na dobrą ścieżkę. Znokautował Viniciusa Moreire, a następnie niejednogłośnie na punkty pokonał Geralda Meerschaerta. W identycznej sytuacji jest Jotko, który po trzech wpadkach wygrał z Alenem Amedovskim oraz Markiem-Andre Barriault.


Jotko: Nie straciłem tego okresu. Jestem w "gazie"

 

Starcie zapowiada się bardzo ciekawie.

 

- Jesteśmy przygotowani na szarże rywala. Będzie próbował spychać do siatki, a nie boksować. Tam postara się mnie przewrócić. Ja nie będę chciał zapasów. Nie pozwolę się sprowadzić, a jeśli już to szybko wstanę - stwierdził 30-latek w czwartkowym magazynie "Koloseum".

 

Teraz wiemy już, że organizacja UFC umieściła polsko-amerykańskie starcie na karcie głównej. Będzie to drugi pojedynek w kolejności. W walce wieczoru Alistair Overeem zmierzy się z Waltem Harrisem.

Gala odbędzie się 16 maja w Jacksonville.

 

Wszystkie gale UFC można ogląać na sportowych antenach Polsatu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie