Wielkie transfery w TauronLidze siatkarek! Gwiazdy na celowniku czołowych ekip

Siatkówka
Wielkie transfery w TauronLidze siatkarek! Gwiazdy na celowniku czołowych ekip
fot. PAP
Atakuje Louisa Lippmann, blokuje Agnieszka Kąkolewska. Czy obie te siatkarki zagrają w przyszłym sezonie w polskiej lidze?

Polskie kluby zbroją się na nowy sezon TauronLigi. Wśród potencjalnych wzmocnień czołowych ekip przed rozgrywkami 2020/21 pojawiło się wiele interesujących nazwisk. Karuzela transferowa w ekstraklasie siatkarek była jednym z tematów magazynu #7strefa.

Na temat ruchów transferowych czołowych polskich drużyn i spekulacji dotyczących konkretnych nazwisk dyskutowali eksperci w magazynie siatkarskim #7strefa.

 

– Fajne nazwiska są w kręgu zainteresowań włodarzy klubu Developres SkyRes. W Rzeszowie są zainteresowani pochodzącą z Brazylii rozgrywającą Naiane Rios, chcą również pozyskać atakującą Jovanę Brakocević – dla której byłby to powrót do Polski, lub niemiecką zawodniczkę grającą na tej pozycji – Louisę Lippmann. Myślę, że takie nazwiska mogą stanowić o sile tego zespołu. Rzeszów nie opuszcza gardy i będzie walczył o najwyższe trofea – powiedziała Joanna Mirek.

 

Siatkarka Chemika przeszła operację kolana. Czeka ją długa rehabilitacja

 

– Grupa Azoty Chemik Police również się zbroi. W ekipie mistrza Polski zostanie trener Ferhat Akbas, kontrakt przedłużyła też rozgrywająca Marlena Kowalewska. Wiemy, że już od kilku lat ten klub kusi Agnieszkę Kąkolewską i może to się uda. ŁKS Commercecon Łódź chciałby pozyskać Katarzynę Zaroślińską-Król. Chodzą też słuchy, że jeden z polskich klubów chciałby zakontraktować Milenę Sadurek, która miała przerwę w graniu. Ciekawie dzieje się więc na rynku transferowym – stwierdziła Joanna Kaczor-Bednarska.

 

Gdyby transfery tych zawodniczek się potwierdziły, z pewnością byłyby one wzmocnieniem dla klubów. Naiane Rios to 25-letnia brazylijska rozgrywająca. Występowała w reprezentacjach juniorskich swego kraju oraz w dorosłej kadrze w meczach World Grand Prix. Jovana Brakocević-Canzian to doświadczona i utytułowana 32-letnia serbska atakująca. Była największą gwiazdą polskiej ekstraklasy w sezonie 2018/19, gdy grała w Grot Budowlanych Łódź. Później przeniosła się do ekipy Igor Gorgonzola Novara. Jeśli Brakocević nie zdecyduje się na powrót do Polski, rzeszowski klub może wzmocnić Louisa Lippmann – 25. letnia gwiazda reprezentacji Niemiec.

 

Takie nazwiska w kręgu zainteresowań Developresu oznaczają, że rzeszowski klub realnie myśli o walce o mistrzostwo Polski w przyszłym sezonie. Drużynę nadal będzie prowadził trener Stephane Antiga, a kontrakty przedłużyły już libero Aleksandra Krzos, przyjmująca Jelena Blagojević i środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

 

Walka czołowych ekip zapowiada się pasjonująco, bo Police wcale nie myślą o utracie tytułu. Również tam przedłużono kontrakt ze szkoleniowcem – Fehratem Akbasem, w klubie zostaje rozgrywająca Marlena Kowalewska. Ciekawie zapowiada się także ewentualny powrót do Polski i gra w Chemiku Agnieszki Kąkolewskiej. Obecna kapitan reprezentacji w polskiej lidze występowała ostatnio w Grot Budowlanych Łódź w sezonie 2017/18. Trzy kolejne lata spędziła w lidze włoskiej, najpierw w Pomi Casalmaggiore, następnie w Savino Del Bene Scandicci. Wiadomo, że w zespole ze Scandicci w przyszłym sezonie nadal będzie występowała inna reprezentantka Polski – Magdalena Stysiak. Jaką decyzję na temat swej klubowej przyszłości podejmie Kąkolewska?

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie