Był bohaterem, ale musiał odejść. Polak tłumaczy dlaczego

Piłka nożna
Był bohaterem, ale musiał odejść. Polak tłumaczy dlaczego
fot. Cyfrasport
Gdzie w przyszłym sezonie zagra Adam Stachowiak?

Adam Stachowiak przez wiele miesięcy był bohaterem tureckiego Denizlisporu. Niedawno golkiper dość nieoczekiwanie pożegnał się jednak ze swoim klubem. Teraz wyjaśnia powody odejścia.

Gdy jesienią 2019 roku Stachowiak obronił trzy rzuty karne w trzech pierwszych meczach sezonu, mówiła o nim cała Turcja. To głównie dzięki 33-letniemu golkiperowi jego drużyna - Denizlispor – znajdowała się w ścisłej czołówce tureckiej Super Lig. Kilka miesięcy później Polak z bohatera stał się ofiarą klubowych decyzji. Pod koniec kwietnia Stachowiak niespodziewanie rozwiązał kontrakt z Denizlisporem. Oficjalnie: z powodu zaległości finansowych klubu.
 
„Pieniądze nie były najważniejszym powodem mojego odejścia. Nie pierwszy raz w karierze klub, w którym grałem, miał wobec mnie zaległości. Ale ze mną zawsze można się porozumieć i tak do tej pory się działo. Tymczasem w Denizlisporze nie podjęto ze mną negocjacji i na dodatek zmyślono powody, dla których rozwiązałem kontrakt. Mam nadzieję, że wrócę jeszcze do Turcji, ale z tym zarządem raczej nie będę współpracował” – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” Stachowiak.
 
Według Turków powodem rozstania były duże żądania finansowe zawodnika, który w okresie epidemii koronawirusa miał oczekiwać podwyżki.
 
„Musieli coś wymyślić, bo kibice są źli, że klub opuścił czołowy gracz. A sytuacji z koronawirusem użyli jako pretekstu. Prawda jest taka: to klub był mi winien trzy ostatnie wypłaty plus premię. Teraz po raz trzeci musiałem upomnieć się o swoje. Otrzymałem zaledwie 10 procent wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące” – opowiedział bramkarz.
 
W przeszłości Stachowiak był zawodnikiem m.in. Odry Wodzisław, Górnika Zabrze, GKS-u Bełchatów, cypryjskiego Anorthossisu Ammochostou czy bułgarskiego Botewu Płowdiw. Do Turcji trafił w 2015 roku. Najpierw występował w klubie Gazisehir Gaziantep, a od 2018 roku – w drużynie Denizlisporu.
 
Serwis Transfermarkt.de wycenia golkipera na 675 tys. euro.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze