Były rozgrywający ZAKSY oficjalnie w Cucine Lube Civitanova

Siatkówka
Były rozgrywający ZAKSY oficjalnie w Cucine Lube Civitanova
fot. PAP
Marco Falaschi występował na polskich parkietach.

Choć wciąż nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia przenosin Luciano De Cecco z Sir Safety Perugia do Cucine Lube Civitanova, ekipa prowadzona przez Ferdinando De Giorgiego już sprowadziła... zmiennika Argentyńczyka. Nowym rozgrywającym Lube został doświadczony Marco Falaschi.

32-latek związał się z nowym pracodawcą rocznym kontraktem. Rozgrywający jest pierwszym wzmocnieniem Lube przed sezonem 2020/2021. Zdaniem włoskich mediów, docelowo ma pełnić rolę rezerwowego siatkarza na tej pozycji. Ostatnie rozgrywki spędził w zespole Emma Villas Volley, występującym na zapleczu włoskiej ekstraklasy siatkarskiej.

 

Polscy kibice mogą kojarzyć Falaschiego z parkietów PlusLigi. Trafił do niej w 2014 roku, podpisując kontrakt z ekipą LOTOS Trefl Gdańsk. Potem grał w GKS-ie Katowice, a sezon 2017/2018 spędził w drużynie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Był dwukrotnie wicemistrzem Polski - najpierw w 2015 roku jako zawodnik klubu z Gdańska, a trzy lata później ZAKSY. Również w 2015 roku sięgnął po krajowy puchar i superpuchar.

 

 

Rozgrywający w 2011 roku zadebiutował w siatkarskiej reprezentacji Włoch. W 2013 roku wraz z kolegami sięgnął po brązowy medal Ligi Światowej.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze