Ekstraklasa: Piłkarze Arki przeszli testy na koronawirusa

Piłka nożna
Ekstraklasa: Piłkarze Arki przeszli testy na koronawirusa
fot. Cyfrasport
Ekstraklasa: Piłkarze Arki przeszli testy na koronawirusa

W poniedziałek sztab szkoleniowy i piłkarze występującej w ekstraklasie Arki przeszli w Gdyni testy na obecność koronawirusa. Wcześniej takiemu badaniu, z wynikiem negatywnym, poddani zostali Marko Vejinovic i Fabian Serrarens, którzy obecnie przebywają na kwarantannie.

„Testy przeprowadzone zostały od godziny 10 do 12 na stadionie. Zawodnicy wchodzili pojedynczo na pobranie krwi i bez kontaktu z kolegami z zespołu opuszczali obiekt. Wyniki powinny być znane w poniedziałek wieczorem” – powiedział PAP rzecznik prasowy gdyńskiego klubu Tomasz Rybiński.

 

Wcześniej takie badania, od razu po powrocie z Holandii do Gdyni, przeszli Marko Vejinovic i Fabian Serrarens, którzy do końca tygodnia przebywać będą na kwarantannie.

 

„Ich wynik był negatywny, ale po zakończeniu okresu odosobnienia ci zawodnicy jeszcze raz poddani zostaną temu testowi. Marko i Fabian przebywają obecnie w swoich mieszkaniach. Regularnie dowozimy im jedzenie, wcześniej dostarczyliśmy także rowerki stacjonarne, dzięki czemu mają okazję zadbać o fizyczną formę” – dodał.

Zobacz także. Sobiech o kulisach odejścia z Lechii: Gorszego człowieka niż Stokowiec nie spotkałem

 

We wtorek żółto-niebiescy rozpoczną treningi na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.

 

„Drużyna będzie ćwiczyć na bocznym boisku. Na razie bez dostępu do szatni, zatem piłkarze będą przyjeżdżać na zajęcia przebrani i od razu po treningu mają wracać do domu” – podsumował.

 

Po 26 kolejkach gdynianie plasują się w tabeli na spadkowej 15. pozycji. Do bezpiecznej 13. lokaty, którą zajmuje Wisła Kraków, tracą sześć punktów. W najbliższej kolejce w derbach Trójmiasta piłkarze Arki mają zmierzyć się w Gdańsku z siódmą Lechią.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie