Mioduski: Piłka nigdy nie przechodziła przez taki kryzys

Piłka nożna
Mioduski: Piłka nigdy nie przechodziła przez taki kryzys
fot. Cyfrasport
Sytuacja jest bardzo trudna – powiedział właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

- Profesjonalna piłka nigdy nie przechodziła przez taki kryzys i to nie tylko w Polsce, możemy mówić o całej Europie. Sytuacja jest bardzo trudna – powiedział właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Wznowienie rozgrywek PKO BP Ekstraklasy zbliża się wielkimi krokami. Od 4 maja, czyli poniedziałku, drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą mogły trenować. Sytuacja klubów wciąż jest jednak trudna. Koronawirus uderzył w drużyny szczególnie ekonomicznie.
 
„Profesjonalna piłka nigdy nie przechodziła przez taki kryzys i to nie tylko w Polsce, możemy mówić o całej Europie. Sytuacja jest bardzo trudna. Nasza branża należy do tych, które zostały uderzone najmocniej ze wszystkich” – powiedział w rozmowie z Businessinsider.com Mioduski i dodał: „Legia, jako największy klub w Polsce, z kosztownym obiektem, rozbudowaną strukturą organizacyjną w zakresie komercji i szkolenia, jest dotknięta tym kryzysem mocniej niż pozostałe, mniejsze kluby”.
 
Mioduski opowiedział także o działaniach jakie podjął warszawski klub w obliczu koronawirusa. A te obejmowały nie tylko obniżki pensji i oszczędności, ale także zwolnienia. Jednocześnie prezes Legii zapewnił, że kryzys ma wpływu na budowę priorytetowej dla niego akademii w Książenicach.
 
„Byłem zbudowany postawą ludzi, pracowników, jak szybko zrozumieli sytuację i jej konsekwencje. Błyskawicznie porozumieliśmy się w kwestii czasowych obniżek płac. Prowadzimy też wiele różnej skali projektów rozwojowych, inwestycyjnych. Część trzeba było odłożyć na półkę, część ograniczyć. Niemniej, strategiczny dla rozwoju klubu projekt, czyli budowa Legia Trening Center nie będzie zatrzymana. To nasz priorytet, największa tego typu inwestycja w Polsce, której wartość przekracza 100 mln zł. Będzie stanowić o sile Legii w przyszłości. W czerwcu będziemy przecinać wstęgę”.
 
W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje obecnie pierwsze miejsce.
seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze