Poranek z Polsatem Sport: Gościem minister sportu

Inne
Poranek z Polsatem Sport: Gościem minister sportu
fot. Polsat Sport
Poranek z Polsatem Sport: Gościem minister sportu

Piłkarze powoli wracają na boiska. PKO Ekstraklasa i Fortuna 1 liga szykują się do wznowienia rywalizacji. Czy ruszą też akademie? Co z siatkówką i PlusLigą? Czy wrzesień to realny termin powrotu do gry? M.in. na te pytania spróbujemy odpowiedzieć we wtorkowym Poranku z Polsatem Sport, którego jednym z gości będzie minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Nasz poranny program będzie miał we wtorek trzy główne tematy – odmrażanie siatkówki, a dokładnie PlusLigi, powrót do życia piłkarskich akademii, w których trenują setki tysięcy młodych ludzi oraz odmrażanie sportu w ogóle – zwłaszcza w tym najpoważniejszym, olimpijskim wydaniu.

 

Gospodarzem programu będzie Przemysław Iwańczyk. Jego pierwszym gościem w studio będzie nasz siatkarski ekspert, trzykrotny wicemistrz Europy, Wojciech Drzyzga. Temat wiodący – odmrażanie PlusLigi.

 

Iwańczyk i Drzyzga porozmawiają też za pomocą łącza Skype z Mariuszem Sordylem, który od kilku sezonów pracuje w Turcji, obecnie jako trener Fenerbahce Stambuł. Temat oczywisty – jak nad Bosforem radzą sobie z koronawirusem – w siatkówce, ale też w codziennym życiu.

 

W ramach tej części programu zobaczymy też wywiad z jedną najbarwniejszych postaci światowej siatkówki, włoskim trenerem żeńskiej reprezentacji Turcji, a na co dzień szkoleniowcem Vakifbank Stambuł - Giovannim Guidettim

 

Druga część programu poświęcona będzie odmrażaniu piłki nożnej w wydaniu młodzieżowym. W studio będziemy gościć Jacka Zielińskiego, który pełni rolę dyrektora Akademii Legii Warszawa. Za pomocą Skype połączymy się z Edwardem Kowalczukiem - trenerem przygotowania fizycznego Hannover 96 oraz Przemysławem Małeckim z Akademii Lecha Poznań.

 

W trzecim bloku programu, który zacznie się ok. godz. 8.15, połączymy się z minister sport Danutą Dmowską-Andrzejuk, z którą porozmawiamy o odmrażaniu całego polskiego sportu, a zwłaszcza Centralnych Ośrodków Sportu. Już 8 maja powinni się w nich zjawić pierwsi sportowcy, którzy będą trenować w ramach specjalnie przygotowanych, bardzo restrykcyjnych procedur sanitarnych.

 

Transmisja Poranka z Polsatem Sport od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Robert Małolepszy, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie