Stadion Śląski wraca do życia

Inne
Stadion Śląski wraca do życia
fot. PAP
Stadion Śląski wraca do życia

Po niespełna dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do życia wraca Stadion Śląski. „Pierwsze zapytania o możliwość korzystania z naszych obiektów dotyczyły kortów tenisowych” – powiedział rzecznik chorzowskiej areny Przemysław Plisz.

Po ogłoszeniu przez rząd stopniowego „odmrażania” od poniedziałku infrastruktury sportowej po obostrzeniach wynikających z pandemii, operator stadionu opublikował zasady korzystania z jego obiektów – kortów oraz boisk do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki.

 

„Jedna ze szkółek piłkarskich wyraziła już chęć powrotu na nasze boiska. Pozostaje kwestia ułożenia harmonogramu i sposobu prowadzenia zajęć. Spodziewany się, że teraz zapytań będzie więcej, coś zaczyna się dziać” – dodał Plisz.

 

Jego zdaniem w najbliższych dniach powinni już się pojawić na kortach i boiskach pierwsi klienci.

Zobacz także: Inicjatywa gwiazd Bayernu zbiera plony. W kasie ponad cztery miliony euro

 

„Oczywiście cieszymy się, że stadion wraca do życia, już nie tylko w sferze komunikacji, czy w social mediach. Szczegółowe informacje na temat obowiązujących reguł są dostępne na naszej stronie internetowej i... po prostu czekamy” – podsumował rzecznik.

 

Na chorzowskim obiekcie 31 marca miał zostać rozegrany towarzyski mecz piłkarski Polska – Ukraina, na 15 maja planowano tam rywalizację lekkoatletów o medale Akademickich Mistrzostw Polski, a 24 maja miał się odbyć lekkoatletyczny Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wszystkie te imprezy zostały z powodu pandemii odwołane.

 

Widownia areny może pomieścić 54 tysiące ludzi. Na początku maja 2021 w Chorzowie mają zostać rozegrane nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Przetrwaj i wygraj - odcinek 1

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie