Wirtualna Akademia Piłkarska – najlepsi w Polsce pokażą Wam, jak ćwiczyć na własną rękę

Piłka nożna
Wirtualna Akademia Piłkarska – najlepsi w Polsce pokażą Wam, jak ćwiczyć na własną rękę
fot. Cyfrasport
Wirtualna Akademia Piłkarska – najlepsi w Polsce pokażą Wam, jak ćwiczyć na własną rękę

Jeśli uważacie, że sztuczki techniczne lub dryblingi, jakie prezentują Leon Messi czy Cristiano Ronaldo, są tylko przywilejem genialnie uzdolnionych, my pokażemy Wam, że nauczyć się tego może każdy. Trenerzy czołowych polskich akademii piłkarskich, a także jej podopieczni, zaprezentują Wam zestawy ćwiczeń do wykonania w domu. Wirtualna Akademia Piłkarska to miejsce, w którym będziecie mogli rozwijać swoje umiejętności piłkarskie.

Ostatnie kilkanaście tygodni to walka nie tylko z przygnębiającą perspektywą izolacji społecznej. Dla niektórych to doskonały pretekst, by zabijając nudę wymyślić coś inspirującego, doskonalącego sportową pasję. Największą kreatywnością wykazywali się trenerzy piłkarscy, których zadaniem było utrzymać swoich podopiecznych w ryzach treningowych przy pełnej izolacji i zakazie kontaktu z innymi. Najpierw były to długie tygodnie bez możliwości wychodzenia z domu, później możliwość wyjścia na krótki spacer, od poniedziałku w większości miejsc w Polsce można już wychodzić na boisko przy zachowaniu obostrzeń narzuconych przez rząd. Piłkarski trening w sześcioosobowym składzie bez możliwości kontaktu z przeciwnikiem to tylko namiastka zajęć, jakie pamiętamy sprzed koronawirusowej pandemii. Wielkie akademie, kluby, czy zupełnie małe ośrodki przy tak rozłożonych w czasie zajęciach nie będą w stanie zaproponować więcej niż jeden-dwa treningi w tygodniu. Ale to nie znaczy, że nie możecie doskonalić swojego warsztatu na własną rękę.

Wśród naszych widzów i czytelników portalu są młodzi ludzie, dla których futbol jest całym życiem. To także szkoleniowcy, którzy nie zawsze mają metodologię szkoleniową podaną na tacy i własnym sumptem poszukują inspiracji, by w jak najciekawszy sposób zająć czas swoim podopiecznym. W przesyłanym do nas wiadomościach, czy też prywatnych rozmowach, poszukujecie – Wy, Drodzy Widzowie i Czytelnicy – rozmaitych challengów, które pozwoliłyby zobaczyć jakiś cel w tych nie najłatwiejszych czasach. I właściwie co do jednego jesteśmy zgodni; każdy czas spędzony z piłką przy nodze zaprocentuje w przyszłości. Niezależnie, czy zostanie w przyszłości drugim Robertem Lewandowskim, czy traktuje futbol jako ciekawą przygodę.

Kontaktując się z ośrodkami piłkarskimi w kraju, zapytaliśmy, czy nie zechciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami z czasów koronawirusa. Część zgodziła się od razu przekazując nam swoje zasoby – filmy szkoleniowe prezentujące zadania i ich wykonanie przez podopiecznych akademii. Od dziś w tym miejscu będziemy prezentować Wam, jak radzą sobie przyszli piłkarze związani z klubami lub inicjatywami szkoleniowymi w całej Polsce. Na początek Legia Warszawa, która za kilka miesięcy otworzy swój ośrodek Legia Training Center w Książenicach koło Grodziska. Niebawem dołączą kolejne kluby, zachęcając Was tym samym do udziału w naszej akcji.

Wirtualna Akademia Piłkarska, której działalność rozpoczynamy na tych łamach, to nie tylko filmy, gdzie najlepsi w Polsce pokażą Wam, jak ćwiczyć na własną rękę. To także rozmowy, analizy, opinie, najnowsze trendy, wszystko, co może przydać się, by stawać się lepszym piłkarzem. Nasi eksperci, którzy na co dzień wspomagają nas w studiu Ligi Mistrzów czy Cafe Futbol, także przekażą Wam bezcenne informacje. Będziemy sięgać również poza Polskę, gdzie przyjrzymy się, jak radzą sobie inni.

Zaczynamy! Stwórzmy razem Wirtualną Akademię Piłkarską.

Przemysław Iwańczyk, Polsat sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze