Zawodnicy UFC będą codziennie badani na obecność koronawirusa

Sporty walki
Zawodnicy UFC będą codziennie badani na obecność koronawirusa
Fot. PAP

- Zawodnicy najbliższych gal UFC zostaną zamknięci w hotelu w Jaksonville, gdzie codziennie będą badani na obecność koronawirusa - informuje brytyjski dziennik "The Telegraph".

Mimo pandemii koronawirusa dyrektor organizacji UFC Dana White chce wznowić organizację gal UFC. Niedawno zapowiedział nie jedną, ale cztery gale UFC, które odbędą się w ciągu dwóch tygodni - od 9 do 23 maja w Jacksonville. Wszystkie odbędą się bez udziału publiczności.

 

Według doniesień "The Telegraph" UFC stara się zachować wszelkie środki ostrożności, dlatego zamknie zawodników w hotelu i każdego dnia będzie sprawdzać ich stan zdrowia. W tym celu codziennie przeprowadzanie będą testy na obecność COVID-19, które obejmą wszystkie osoby zaangażowane w najbliższą galę - zawodników, trenerów i obsługę techniczną.

 

Zobacz także: Inicjatywa gwiazd Bayernu zbiera plony. W kasie ponad cztery miliony euro

 

Dzięki działaniom Dany White'a MMA jest pierwszym sportem, który powróci do normalności po wybuchu pandemii koronawirusa.

W karcie walk najbliższej gali UFC 249 zaplanowano 12 pojedynków. Z kolei 16 maja w Jacksonville wystąpi Krzysztof Jotko, który zmierzy się z Erykiem Andersem.

 

Transmisję z gal UFC pokażemy w kanale Polsat Sport.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze