Legia wciąż pomaga seniorom. W akcji Mata, Maserak i Kłos

Piłka nożna
Legia wciąż pomaga seniorom. W akcji Mata, Maserak i Kłos
Fot. Cyfrasport
Legia wciąż pomaga seniorom. W akcji Mata, Maserak i Kłos

Legia Warszawa kontynuuje akcję pomocową stołecznym seniorom w czasie epidemii koronawirusa. W inicjatywie wzięli udział m.in. Joanna Przetakiewicz, Karol Kłos, Edyta Zając czy Rafał Maserak.

W związku z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa Legia Warszawa poinformowała, że wraz z wieloma partnerami, a także instytucjami, rozpoczęła kompleksową akcję pomocy dla osób starszych zamieszkałych na terenie Warszawy, ale też województwa mazowieckiego. Dzień później wicemistrzowie Polski ogłosili początek aukcji charytatywnej w ramach wspomnianej akcji. Do kupienia były oryginalne koszulki m.in. Nemanji Nikolicia, Jarosława Niezgody czy Adama Hlouska.

 

Teraz warszawiacy uruchomili bezpłatny telefon, dzięki któremu seniorzy mają możliwość zamówienia posiłków lub zakupów do domu. Legia poinformowała także, że już na początku akcji była w stanie dostarczyć za pośrednictwem 500 wolontariuszy Fundacji i harcerzy ZHR aż 10 tys. posiłków!

 

„Odpowiedzialność społeczna to część misji Legii. Dziś, w obliczu jednego z największych wyzwań cywilizacyjnych współczesnej historii, postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy partnerami oraz z firmami i organizacjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom” – powiedział prezes Legii Dariusz Mioduski.

Do akcji włączyły się także gwiazdy, m.in. Joanna Przetakiewicz, Karol Kłos, Edyta Zając, Rafał Maserak, Mata czy Karol Okrasa.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Legia zajmuje aktualnie pierwsze miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze