Liga Mistrzów: Drogba bohaterem Chelsea. "The Blues" pierwszym zwycięzcą z Londynu

Bohaterem spotkania był Didier Drogba.

W 2012 roku gospodarz finału Bayern Monachium Ligi Mistrzów stanął przed szansą zdobycie trofeum. Tak się jednak nie stało, ponieważ meczu na Allianz Arenie górą była londyńska Chelsea, stając się pierwszym i jedynym zwycięzcą rozgrywek ze stolicy Wielkiej Brytanii. Bohaterem spotkania był Didier Drogba, który najpierw swoim trafieniem doprowadził do dogrywki, a w rzutach karnych dał zwycięstwo Anglikom.

W Monachium Bayern starał się o swoje piąte zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Rywalem w ostatecznym starciu była Chelsea, lekko poszkodowana z tymczasowym trenerem na swojej ławce. Drużyna Roberto Di Matteo nie uchodziła za faworytów w tym starciu i przez dłuższy czas mogło się wydawać, że nie sprawi niespodzianki niemieckim kibicom.

W końcówce meczu wynik spotkania otworzył Thomas Mueller. Ofensywny zawodnik Bayernu zdobył bramkę, która mogła wydawać się decydująca. Ku zaskoczeniu widzów Parę minut później wyrównał Didier Drogba. Legenda Chelsea doprowadziła do dogrywki, która również powinna się skończyć na korzyść Bawarczyków. Na początku dodatkowego czasu gry karnego nie wykorzystał Arjen Robben.

W konkursie jedenastek lepsza była Chelsea 4:3. Strzały Olicia oraz Schweinsteigera nie znalazły drogi do bramki, a ostateczne uderzenie Drogby przypieczętowało wygraną "The Blues". Obrazek szalejącego Iworyjczyka po wykorzystaniu karnego na stałe zapisał się w pamięci kibiców ze Stamford Bridge. Ekipa z Zachodniego Londynu stała się pierwszą ze stolicy Anglii, która wygrała prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium - Chelsea  1:1 (0:0) k. 3:4

Bramki: Mueller 83 - Drogba 88

Rzuty karne: 1:0 Lahm, 1:0 Mata (obrona Neuera), 2:0 Gomez, 2:1 David Luiz, 3:1 Neuer, 3:2 Lampard, 3:2 Olic (obrona Cecha), 3:3 Cole, 3:3 Schweinsteiger (słupek), 3:4 Drogba.

Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Anatolij Tymoszczuk, Diego Contento - Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger, Thomas Mueller (86. Daniel van Buyten), Toni Kroos, Franck Ribery (86. Ivica Olić) - Mario Gomez.

Chelsea: Petr Cech - Jose Bosigwa, Gary Cahill, David Luiz, Ashley Cole - Salomon Kalou (84. Fernando Torres), John Obi Mikel, Juan Mata, Frank Lampard, Ryan Bertrand (73. Florent Malouda)- Didier Drogba.

Zółte kartki: Schweinsteiger - Cole, David Luiz, Drogba, Torres.