Niemieccy politycy są na tak! Bundesliga ma ruszyć już niebawem

Piłka nożna
Niemieccy politycy są na tak! Bundesliga ma ruszyć już niebawem
fot. Cyfrasport
Według najnowszych doniesień Bundesliga ma wrócić już 15 maja!

Decyzja o wznowieniu rozgrywek niemieckiej Bundesligi, zostanie podjęta najwcześniej 6 maja – poinformowała ostatniego dnia kwietnia kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Z kolei we wtorek Agencja Reuters ujawniła, że przedstawiciele wszystkich niemieckich landów wyrazili zgodę na wznowienie rozgrywek 1. i 2. Bundesligi. Pierwsze mecze mają się odbyć 15 maja. Bundesliga podobnie, jak zdecydowana większość piłkarskich lig na świecie pauzuje od prawie dwóch miesięcy z powodu pandemii koronawirusa.

Kluby oraz zarządzająca rozgrywkami Deutsche Fussball Liga (DFL) ponoszą ogromne straty finansowe w czasie przerwy. Dlatego duża część piłkarskiego środowiska miała nadzieję, że mecze znów będą się odbywać przynajmniej od połowy maja.

 

DFL napisała w wydanym kilka dni temu oświadczeniu, że przyjęła do wiadomości opóźnienie decyzji, ale i tak przygotowuje się do rozgrywek z założeniem, że powrócą jeszcze w maju. Teraz zdaniem Agencji Reuters jest to bardzo prawdopodobny scenariusz. Pierwsze mecze mają się odbyć już w połowie maja, czyli za dziesięć dni.

 

Kołtoń: Bundesliga w szoku! Wygłup, czy sabotaż?

 

Na ten moment brakuje jedynie zgody najważniejszych polityków w kraju na wznowienie rozgrywek. Wiele wskazuje jednak na to, że nasi zachodni sąsiedzi niebawem wznowią rozgrywki piłkarskie na najwyższych szczeblach. Na stadiony na pewno nie będą wpuszczani kibice. W Niemczech niedozwolone są duże wydarzenia sportowe z udziałem publiczności do 31 sierpnia.

 

W poniedziałek poinformowano, że wykryto dziesięć przypadków zakażenia koronawirusem w 36 klubach niemieckiej Bundesligi i jej zaplecza. Nie chodzi jedynie o piłkarzy, ale także o członków sztabu szkoleniowego i medycznego.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie