Pięciu Polaków chce grać w Korei! Wśród nich dwukrotny mistrz świata

Siatkówka
Pięciu Polaków chce grać w Korei! Wśród nich dwukrotny mistrz świata
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski stara się o grę w Korei Południowej.

Pięciu Polaków, w tym dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski zgłosiło się do draftu ligi koreańskiej. Z 85 siatkarzy kluby wybiorą siedmiu najlepszych.

Jak informuje Przegląd Sportowy, pięciu Polaków zgłosiło się do draftu ligi koreańskiej. Oprócz Konarskiego są to: Michał Filip, Wojciech Włodarczyk, Paweł Adamajtis i Bartosz Krzysiek. Łącznie o siedem wolnych miejsc rywalizować będzie 85 zawodników. Przed Polakami nie lada wyzwanie, gdyż na liście siatkarzy można zobaczyć m.in. Amira Ghafoura, Renana Buiattiego, Luke'a Smitha, Gavina Schmitta czy Jana Hadravę.

 

Draft w Korei Południowej odbywa się na kształt tego znanego z NBA. - Zawodnicy przez trzy dni, od rana do wieczora uczestniczą w testach. Na koniec odbywa się gala, podczas której siedem klubów wybiera po jednym siatkarzu - opowiadał swojego czasu Przeglądowi Sportowemu Jakub Jarosz, który w 2016 roku został wybrany przez jeden z klubów. Z powodu narodzin córki musiał zrezygnować z kontraktu. W poprzednich latach tego typu wydarzenia miały miejsce w różnych miastach m.in. w Korei Południowej, ale także i we Włoszech.

 

"Równanie Heynena", czyli jak mogą wyglądać składy faworytów na igrzyska w Tokio

 

W tym roku draft odbędzie się wirtualnie. Zawodnicy przyślą klubom swoje najlepsze akcje, zapis z dwóch meczów, statystyki z ostatniego sezonu oraz - w ramach autoprezentacji - kilka słów od siebie. Każdy z siedmiu wybranych siatkarzy otrzyma umowę wartą 300 tysięcy dolarów. Dodatkowo będzie możliwość zarobienia 50 tys. premii.

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze