Raków po badaniach. Jeden z pracowników z wynikiem dodatnim

Piłka nożna
Raków po badaniach. Jeden z pracowników z wynikiem dodatnim
Fot. Cyfrasport
Raków po badaniach. Jeden z pracowników z wynikiem dodatnim

W poniedziałek zawodnicy i trenerzy Rakowa Częstochowa przeszli badania na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Jak poinformował klub, wynik dodatni miał jeden z pracowników.

W poniedziałek grupa 50 osób, m.in. zawodników i trenerów Rakowa Częstochowa, która wcześniej poddana była dwutygodniowej izolacji, przeszła badania na obecność przeciwciał wirusa SARS-CoV-2. Jak poinformował klub, zawodnicy oraz przedstawiciele sztabu otrzymali negatywne wyniki testów.

 

Według „Przeglądu Sportowego” przeciwciała świadczące o tym, że koronawirus został przebyty w przeszłości wykryto w organizmie osoby z zaplecza organizacyjnego Rakowa. Nie jest to osoba mająca kontakt z piłkarzami na co dzień, o czym poinformował „Dziennik Zachodni”. Obecnie przebywa w izolacji.

 

„Jeden z pracowników otrzymał pozytywny wynik na obecność przeciwciał IgG, które mogą świadczyć o przebytej wcześniej chorobie lub kontakcie z wirusem. Osoba ta obecnej czeka na dodatkowe badania i zgodnie z zaleceniami, przebywa w izolacji. W poprzednim tygodniu osoba ta przeszła badania wymazowe na obecność wirusa i dały one wynik negatywny” - powiedział prezes Rakowa Wojciech Cygan.

„To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione, nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy, są zdrowi. To jest najważniejsze” – dodał członek komisji medycznej PZPN prof. Krzysztof Pawlaczyk.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Raków zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze