Włosi wciąż nie zapłacili za Jagiełłę. Spór trwa

Piłka nożna
Włosi wciąż nie zapłacili za Jagiełłę. Spór trwa
Fot. Cyfrasport
Włosi wciąż nie zapłacili za Jagiełłę. Spór trwa

Ciąg dalszy ma serial o niezrealizowanych płatnościach za transfer Filipa Jagiełły. Włosi z Genoi wciąż nie przelali zaległych pieniędzy na konto Zagłębia Lubin. Co więcej: odwołali się do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie.

W połowie kwietnia FIFA przyznała rację Zagłębiu Lubin w sporze z Genoa CFC dotyczącym transferu Filipa Jagiełły. Włosi mieli zapłacić lubinianom zaległe 800 tys. euro, a na dokonanie przelewu mieli 45 dni. W przypadku niedotrzymania tego terminu na Genoę FIFA mogła nałożyć nawet zakaz transferowy. Od ogłoszenia wyroku światowej federacji minęły już trzy tygodnie, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma.

 

Jak informuje „Przegląd Sportowy”, Włosi zobowiązali się zapłacić 1,5 mln euro w czterech ratach. Z tym, że termin trzech już dawno minął. Ostatnia - opiewająca na 350 tys. euro - powinna być wypłacona z końcem tego sezonu. Według „PS” jedyną reakcją Genoi był do tej pory list wysłany do Zagłębia z prośbą o „rozłożenie długu na dziewięć rat płatnych do końca roku”. Na to nie zgodzili się Polacy; to natomiast skończyło się odwołaniem klubu z Serie A do… Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

 

Jagiełło dołączył do drużyny znad Morza Liguryjskiego na początku sezonu 2019/20. Do tej pory w lidze włoskiej zdążył rozegrać 6 meczów. Wcześniej 22-latek zanotował blisko 90 występów w PKO BP Ekstraklasie w barwach Zagłębia, którego jest wychowankiem.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Jagiełłę na 1,2 mln euro.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie