Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na przedostatni ćwierćfinał

Siatkówka
Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Czas na przedostatni ćwierćfinał
fot. Cyfrasport
W trzecim ćwierćfinale zmierzą się Paweł Zagumny i Michał Kubiak.

Po pierwszej fazie trwają ćwierćfinały naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. W niedzielę pierwszym zwycięzcą został Mariusz Wlazły, a w poniedziałek Michał Winiarski. Dziś starcie Pawła Zagumnego i kapitana reprezentacji Polski Michała Kubiaka.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

 

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W ćwierćfinałach proponujemy tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

 

"Równanie Heynena", czyli jak mogą wyglądać składy faworytów na igrzyska w Tokio

 

Dziś trzecia para 1/4 finału:

 

Paweł Zagumny

 

Jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii naszej siatkówki – mistrz świata 2014 i wicemistrz 2006, mistrz Europy 2009 oraz zwycięzca Ligi Światowej 2012. Do złotych medali w narodowych barwach nie udało mu się dorzucić złota na krajowym podwórku. Wywalczył pięć srebrnych i trzy brązowe medale mistrzostw Polski oraz wicemistrzostwo Grecji. W 2011 roku awansował także do finału Pucharu CEV.

 

Michał Kubiak

 

Jeden z dwukrotnych mistrzów świata w zestawieniu. Do tego dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy, trzykrotny medalista Pucharu Świata, trzykrotny Ligi Światowej i Ligi Narodów. Ma na koncie mistrzostwo Turcji i dwa złota w Japonii, srebro Klubowych Mistrzostw Azji oraz brąz Ligi Mistrzów.

 

Sonda z pojedynkiem ćwierćfinałowym między Pawłem Zagumnym a Michałem Kubiakem dostępna TUTAJ.

 

W ostatnim ćwierćfinale zmierzą się Bartosz Kurek i Piotr Gruszka.


W kolejnych dniach będziemy kontynuować walkę ćwierćfinałową i decydujące boje naszej zabawy.

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie