14 klubów PKO BP Ekstraklasy ze zgodą na treningi grupowe

Piłka nożna
14 klubów PKO BP Ekstraklasy ze zgodą na treningi grupowe
fot. Cyfrasport
Arka Gdynia i ŁKS Łódź również mogą wznowić treningi grupowe.

Już czternaście zespołów PKO BP Ekstraklasy otrzymało pozwolenie na wznowienie treningów grupowych. Do grona tych drużyn dołączyły Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

W opublikowanym rano komunikacie PZPN poinformował, że treningi grupowe może rozpocząć sześć drużyn piłkarskiej ekstraklasy: mistrz kraju Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin, gdyż po przeprowadzonych w poniedziałek testach nie było w nich osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2. Później do grona tego dołączyła Cracovia.

 

Aktualnie grono zespołów, które uzyskały pozwolenie na wspólne treningi, rozszerzyło się do czternastu. Poinformował o tym Polski Związek Piłki Nożnej.

 

Komunikat PZPN: 

 

Komisja Medyczna PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy.

 

Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. 

 

W tej grupie znalazły się kolejne dwa kluby: Arka Gdynia i ŁKS Łódź. 

 

Wcześniej w środę przed południem taką zgodę uzyskało dwanaście klubów: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin,  Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków.

 

W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne.

 

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport, PZPN
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie