Co z otwarciem orlików i szkółek piłkarskich? "To byłoby małe zbawienie"

Piłka nożna
Co z otwarciem orlików i szkółek piłkarskich? "To byłoby małe zbawienie"
fot. Cyfrasport
Młodzi futbolowi adepci wciąż czekają na zielone światło na powrót do treningów.

Piłkarze PKO BP Ekstraklasy już niedługo powrócą na boiska. Na zgodę, na wznowienie treningów wciąż czekają najmłodsi piłkarscy adepci. Sytuacja nie jest jednak klarowna. - Informacje o tym, że orliki zostaną ponownie otwarte były dla nas małym zbawieniem. Chcieliśmy wrócić do normalności i treningów pięcioosobowych plus trener. Mamy 22 lokalizacje. Na tą chwilę dostępne są tylko trzy boiska - powiedział były reprezentant Polski Paweł Golański.

4 maja miało nastąpić otwarcie kolejnych obiektów sportowych na terenie całej Polski. Jak się okazało sytuacja nie jest tak oczywista. Ministerstwo Sportu opracowało wytyczne dotyczące warunków, w jakich mogą odbywać się zajęcia na obiektach otwartych. Pozostawiają one jednak sporo znaków zapytania.

 

W związku z tym część władz miast i zdecydowało się nie udostępniać boisk. Wśród nich jest Warszawa.

 

- Do dnia dzisiejszego nie dostaliśmy jasnych wytycznych inspektora sanitarnego, jak powinniśmy przygotować naszych administratorów, by móc bezpiecznie przeprowadzić zajęcia z dziećmi i żeby w ogóle je na te obiekty wprowadzić- powiedział dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Miasta Stołecznego Warszawy Janusz Samel.

 

Na stronie internetowej Ministerstwa Sportu pojawiły się najczęstsze pytania, dotyczące tego tematu, wraz z odpowiedziami.

 

ZOBACZ: Sześć klubów Ekstraklasy może rozpocząć treningi grupowe

 

- Pojawiły się odpowiedzi na pytania, które nie są zaleceniami. Nie mają one mocy prawnej. Dopóki nie dostaniemy takich danych, to mamy wielki problem, jak to interpretować - dodał Samel.

 

Niepewność jest również ogromnym problemem dla właścicieli i zarządców szkółek piłkarskich. - Informacje o tym, że orliki zostaną ponownie otwarte były dla nas małym zbawieniem. Chcieliśmy wrócić do normalności i treningów pięcioosobowych plus trener - powiedział Paweł Golański, który również prowadzi akademię.

 

- Mamy 22 lokalizacje. Na tą chwilę dostępne są tylko trzy boiska. Po otrzymaniu informacji, że możemy powrócić na boiska, niezwłocznie przekazaliśmy ją rodzicom. Niestety po weryfikacji musieliśmy się z tych zapewnień wycofać - zakończył.

 

 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze