Kiedy finał Ligi Mistrzów? Prezes tureckiej federacji uchylił rąbka tajemnicy

Piłka nożna
Kiedy finał Ligi Mistrzów? Prezes tureckiej federacji uchylił rąbka tajemnicy
fot. PAP
Finał Ligi Mistrzów ma odbyć się w sierpniu

Prezes Tureckiej Federacji Piłki Nożnej Nihat Ozdemir poinformował w środę, że rozgrywki tamtejszej ekstraklasy zostaną wznowione 12 czerwca. Tymczasem finał Ligi Mistrzów ma się odbyć w sierpniu. Pierwotnie zaplanowany był na 30 maja w Stambule.

Zmiany w kalendarzu sportowym na całym świecie spowodowane są pandemią koronawirusa.

 

Jak podał w trakcie telekonferencji Ozdemir, sezon w ekstraklasie zostanie wznowiony 12 czerwca (spotkania będą rozgrywane także 13 i 14 czerwca), a zakończony do końca lipca.

 

ZOBACZ: Kołtoń: Symbolem niemieckiej determinacji jest apel Neuera

 

Turcja planuje również zorganizowanie finału Ligi Mistrzów w sierpniu. Dokładny termin nie został przedstawiony przez szefa tamtejszej federacji. Decydujące spotkanie planowane było na 30 maja w Stambule, zaś finał Ligi Europy - 27 maja w Gdańsku.

 

Ekstraklasa piłkarska w Turcji została wstrzymana 19 marca, jako jedna z ostatnich w Europie. Według harmonogramu liga skończy się 26 lipca.

 

Zespoły będą rozgrywać spotkania na własnych stadionach. Ozdemir dodał, że nie brano pod uwagę dokończenia sezonu w jednym mieście. Poinformował również, że wszelkie decyzje konsultowane były m.in. z Ministerstwem Zdrowia.

 

Jeśli chodzi o publiczność na stadionach, zakłada się rozgrywanie meczów przy pustych trybunach, ale to mogłoby się zmienić, jeśli ustabilizuje się sytuacja z koronawirusem. „Może zagramy cztery z ośmiu kolejek z kibicami” – przyznał prezes federacji.

 

W Turcji z powodu koronawirusa zmarło ponad 3500 osób, a zakażonych zostało prawie 130 tys.

 

W tamtejszej ekstraklasie grają Polacy: Michał Pazdan, Konrad Michalak i Daniel Łukasik w Ankaragucu, Kamil Wilczek - w Goeztepe, Bartłomiej Pawłowski i Paweł Olkowski - w Gaziantep FK, natomiast w Denizlisporze Radosław Murawski i do niedawna Adam Stachowiak.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze