Kołtoń: Symbolem niemieckiej determinacji jest apel Neuera

Piłka nożna
Kołtoń: Symbolem niemieckiej determinacji jest apel Neuera
fot. PAP
Kiedy Manuel Neuer i jego Bayern Monachium ponownie rozegrają ligowy mecz?

- Symbolem niemieckiej determinacji jest apel, który padł z ust Manuela Neuera. Albo chcemy zrobić coś w życiu, albo nie chcemy – powiedział w Poranku z Polsatem Sport dziennikarz "Prawdy Futbolu" Roman Kołtoń.

Według nieoficjalnych informacji start Bundesligi będzie przesunięty o tydzień względem pierwszych planów. Jeżeli nic się nagle nie zmieni, 15 i 16 maja niemieccy piłkarze wrócą na boiskach. O tym powrocie rozmawiał gospodarz Poranka z Polsatem Sport Jerzy Mielewski z dziennikarzem Romanem Kołtoniem.
 
„Symbolem tej determinacji jest apel, który padł z ust Manuela Neuera. Wystosował on publiczny apel, opublikował go najpierw na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, a później wszystkie niemieckie media go powtórzyły. Neuer z pełną świadomością przekazuje, że „to na nas spoczywa odpowiedzialność za futbol niemiecki. To na nas, jako na szpicy, ciąży brzmię odpowiedzialności. I musimy się w tych trudnych czasach wykazać”. Ja się absolutnie podpisuję pod tym, co powiedział Cezary Kowalski. Albo chcemy zrobić coś w życiu, albo nie chcemy. Jeśli nie chcemy, to się to wszystko będzie sypać” – powiedział Kołtoń.
 
Do głośnej sprawy Salomona Kalou odniósł się natomiast ekspert Polsatu Sport Artur Wichniarek. Mieszkający na stałe w stolicy Niemiec były reprezentant Polski opowiedział o reakcji Bundesligi na transmisję, którą za pośrednictwem Facebooka przeprowadził piłkarz Herthy. 34-letni Iworyjczyk złamał zasady wprowadzone za naszą zachodnią granicą w związku z pandemią koronawirusa.
 
„Całe Niemcy piłkarskie ganią go oczywiście. Niepiłkarskie także, bo są grupy społeczne, które nie chcą, aby Bundesliga ruszyła. Mówią o tym, że piłka nożna nie jest w życiu najważniejsza. I Salomon Kalou nie przyłożył się do tego, aby były sprzyjające wiatry i podjęta została decyzja, że 15 czy 16 maja Bundesliga wróci. Dlatego - z tego co wiem - DFL w reakcji na wideo, ma przysłać pracowników ligi, którzy mają szkolić cały klub Hertha, jak ten ma stosować się do reguł” – powiedział Wichniarek.
 
 

Poranek z Polsatem Sport od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 w Polsacie Sport, Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze