Powrót Bundesligi w drugiej połowie maja. Rząd dał zielone światło

Piłka nożna
Powrót Bundesligi w drugiej połowie maja. Rząd dał zielone światło
fot. PAP
Bundesliga wróci w drugiej połowie maja.

Coraz bliżej powrotu 1. i 2. Bundesligi. Zgodnie z decyzją tamtejszego rządu rozgrywki wrócą na pewno w tym miesiącu. Najpierw piłkarz będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Najwcześniejszy termin wznowienia ligowych zmagań to 22 maja.

Bundesliga jako pierwsza z europejskich lig szykowała się do powrotu na boiska. Najpierw mówiło się o powrocie 8 maja, a następnie planowano wznowienie meczów tydzień później. Ostatecznie Angela Merkel nie wyraziła zgody na tak wczesne rozgrywanie spotkań. Jest za to porozumienie w sprawie późniejszej daty.

 

ZOBACZ: Kołtoń: Symbolem niemieckiej determinacji jest apel Neuera

 

Zdaniem agencji informacyjnej DPA futbol na najwyższym poziomie w Niemczech wróci 22 maja. Piłkarze wrócili już do treningów i zdążyli przejść testy na COVID-19. Łącznie ponad 1700 osób zostały przebadane pod kątem obecności wirusa. Wiemy, że pozytywne wyniki miało dwóch graczy FC Koeln oraz Borussii Moenchengladbach.

 

Oficjalny termin powrotu Bundesligi nie jest znany. DFL musi podjąć decyzję w sprawie konkretnej daty podczas specjalnego zgromadzenia, które prawdopodobnie odbędzie się w czwartek.

 

Jeżeli chodzi o PKO BP Ekstraklasę, to piłkarze przechodzili ostatnio testy na obecność koronawirusa przed planowanym wznowieniem zajęć, na razie w mniejszych grupach, które od 10 maja mają przekształcić się już w treningi zespołowe.

 

Plan zakłada wznowienie rozgrywek najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej 29 maja i zakończenie 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze