PZPN wydał komunikat ws. wznowienia Pucharu Polski oraz Fortuna 1 Ligi

Piłka nożna
PZPN wydał komunikat ws. wznowienia Pucharu Polski oraz Fortuna 1 Ligi
fot. CyfraSport
Czy rozgrywki Totolotek Pucharu Polski zostaną dokończone?

Polski Związek Piłki Nożnej wydał w środowe popołudnie komunikat w sprawie planu wznowienia rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, Fortuna 1 Ligi oraz II Ligi. Znajdziemy w nim między innymi informacje o terminach badań, jakie muszą przejść piłkarze z drugiego i trzeciego poziomu rozgrywek przed powrotem na boiska.

Zgodnie z optymistycznym wariantem 27 maja mają zostać rozegrane zaległe mecze ćwierćfinałowe Totolotek Pucharu Polski. Zagrają w nich dwie ekipy z Fortuna 1 Ligi, dlatego w planie wznowienia rozgrywek przygotowanym przez PZPN zostały nieco "uprzywilejowane". Stal Mielec i Miedź Legnica już we wtorek 5 maja zostały przebadane pod kątem koronawirusa.

 

Nowak: Nie można kończyć meczu przed upływem dziewięćdziesięciu minut

 

W środę 6 maja PZPN wydał komunikat, w którym czytamy: "Plan wznowienia rozgrywek Totolotek Pucharu Polski, Fortuna 1 Ligi i 2 ligi przygotowany przez Zespół Medyczny PZPN, zakładał w pierwszym kroku przeprowadzenie badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 zgodnie z poniżej zaprezentowanym harmonogramem. 05.05 – Stal Mielec i Miedź Legnica; 07.05 – pozostałe kluby I ligi; 08.05 – wszystkie kluby II ligi."

 

"We wtorek zgodnie z planem zostały przeprowadzone testy w Stali Mielec i Miedzi Legnica. Plan zakładał, iż w sytuacji, w której wynik badań na obecność przeciwciał nie będzie ujemny, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 met. Testy Real Time RT-PCR. W tym przypadku wybrane osoby z obu klubów zostały skierowane do dalszej diagnostyki. Kluby wyniki tych badań poznają w czwartek" - czytamy w informacji dostępnej na stronie internetowej PZPN.

 

Siódmego maja mają zostać przeprowadzone badania w pozostałych klubach Fortuna 1 Ligi, a 08.05 we wszystkich klubach 2 ligi. Po analizie wyników badań przez Zespół Medyczny PZPN zapadną decyzje o możliwości prowadzenia zajęć grupowych.

 

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań wymazowych, kluby, jak wynika z przygotowanego planu wznowienia rozgrywek, prowadzą treningi indywidualne.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie