Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Kurek czy Gruszka?

Siatkówka
Wybierzcie Siatkarskiego Giganta XXI wieku. Kurek czy Gruszka?
fot. Cyfrasport
Czas na starcie Bartosza Kurka i Piotra Gruszki.

Po pierwszej fazie trwają ćwierćfinały naszej zabawy w wybór najlepszego siatkarza ostatnich 20 lat w Polsce. W niedzielę pierwszym zwycięzcą został Mariusz Wlazły, a w poniedziałek w swojej parze wygrał Michał Winiarski. We wtorek Paweł Zagumny po niezwykle wyrównanym starciu pokonał Michała Kubiaka. W ostatniej parze w tej fazie zmierzą się Bartosz Kurek i Piotr Gruszka.

W ostatnich dniach „La Gazzetta dello Sport” zaproponowała czytelnikom wybór największego koszykarza w historii. Zaproponowała do tego jednak ciekawy sposób – wirtualną serię sondaży, które eliminują w bezpośrednich starciach kolejnych wielkich z przeszłości i aktualnych gwiazdorów NBA.

 

W Polsce nie brakuje fanów NBA, ale jeszcze popularniejsza w naszym kraju jest siatkówka. Dlatego w tenisowej drabince ustawiliśmy wybranych przez nas najlepszych 16 siatkarzy XXI wieku, którzy w kolejnych etapach mierzą się między sobą w kwalifikacjach do finału. To wasze głosy decydują, kto wygrywa w danej parze i przechodzi do następnej rundy. W ćwierćfinałach proponujemy tylko cztery pary, następnie dwie i wreszcie poznamy skład wielkiego finału. Przegrywający odpada, zwycięzca idzie dalej. Aż poznamy giganta.

 

Dziś ostatnia para 1/4 finału:

 

Bartosz Kurek

 

MVP ostatniego mundialu to na pewno jeden z najzdolniejszych i najlepszych siatkarzy ostatniego dwudziestolecia. Oprócz złota mundialu ma na koncie także złote medale w mistrzostwach Europy i w Lidze Światowej. Do tego w biało-czerwonych barwach wywalczył trzy medale Pucharów Świata i dwa brązowe medale – jeden w Eurovolleyu i jeden w Lidze Światowej. W klubowych koszulkach trzykrotnie zdobywał mistrzostwo Polski i trzykrotnie był drugi. Ma w dorobku srebrny i brązowy medal Ligi Mistrzów, mistrzostwo Włoch oraz finał Pucharu CEV.

 

"Równanie Heynena", czyli jak mogą wyglądać składy faworytów na igrzyska w Tokio

 

Piotr Gruszka

 

Trzykrotny olimpijczyk i rekordzista pod względem liczby występów w narodowych barwach. Z reprezentacją Polski wygrał mistrzostwa Europy w 2009 roku, kiedy został też wybrany MVP imprezy, zdobył wicemistrzostwo świata oraz wywalczył brązowe medale mistrzostw Europy i Ligi Światowej 2011. Ma też na koncie pięć tytułów mistrza Polski.

 

Sonda z pojedynkiem ćwierćfinałowym między Bartoszem Kurkiem a Piotrem Gruszką dostępna TUTAJ.

 

W kolejnych dniach będziemy kontynuować naszą zabawę - czas na decydujące boje!

Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie