Korona ze zgodą na treningi grupowe! Komplet drużyn PKO BP Ekstraklasy wrócił na murawę

Piłka nożna
Korona ze zgodą na treningi grupowe! Komplet drużyn PKO BP Ekstraklasy wrócił na murawę
fot. Cyfrasport
Korona Kielce jako ostatnia uzyskała pozwolenie na wznowienie treningów grupowych.

Korona Kielce jako ostatni klub piłkarskiej ekstraklasy otrzymała zgodę na treningi grupowe. Dodatkowe badania na obecność koronawirusa wykazały, że wszyscy piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego kieleckiej drużyny są zdrowi.

Już wszystkie kluby piłkarskiej ekstraklasy mogą rozpocząć treningi grupowe. Jako ostatnia do tego grona dołączyła Korona. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił początkowo w środę, że zajęcia grupowe może rozpocząć sześć drużyn: mistrz kraju Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin.

 

Później do tego grona dołączały kolejne zespoły: Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Wisła Kraków oraz Legia Warszawa, Wisła Płock, Arka Gdynia i ŁKS Łódź, a wieczorem Lechia Gdańsk. Teraz taką zgodę otrzymał klub z Kielc.

 

"Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie kluby trenowały grupowo. Ostatnią drużyną, która czekała na analizę wyników badań była Korona Kielce i w czwartek rano Komisja Medyczna wydała pozytywną decyzję" – poinformował na swojej stronie internetowej Polski Związek Piłki Nożnej.

 

ZOBACZ: Rzecznicy klubów Ekstraklasy o wznowieniu rozgrywek (WIDEO)

 

Wiadomość potwierdził także kielecki klub. "Badania na obecność COVID-19 u piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego dały wynik negatywny. Oznacza to, że wszystkie osoby zgłoszone przez kielecki klub są zdrowe. Jeszcze w dniu dzisiejszym pierwsza drużyna rozpocznie przygotowania do wznowienia rozgrywek” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej drużyny ze stolicy regionu świętokrzyskiego.

 

Harmonogram zakłada wznowienie rozgrywek ekstraklasy 29 maja i zakończenie 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań.

 

Ostatni przed wybuchem epidemii koronawirusa mecz ekstraklasy odbył się 9 marca (Korona – ŁKS 1:0).

 

Po 26 kolejkach liderem jest Legia Warszawa z dorobkiem 51 pkt (wyprzedza o osiem broniącego tytułu Piasta Gliwice). Tabelę zamyka ŁKS, który ma aż 11 punktów straty do bezpiecznej strefy w tabeli.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze