"Liga Narodów w siatkówce odwołana" - donoszą włoskie media

Siatkówka
"Liga Narodów w siatkówce odwołana" - donoszą włoskie media
fot. PAP
Siatkarski świat w oczekiwaniu na oficjalną decyzję

Tegoroczna edycja Ligi Narodów w siatkówce została odwołana z powodu pandemii koronawirusa - poinformował włoski portal volley.it. Jak dodano, oficjalnie wiadomość ma zostać podana przez światową federację (FIVB) w piątek.

Już od kilku tygodni pojawiały się opinie, że tegoroczne rozgrywki Ligi Narodów nie dojdą do skutku. Portal volley.it podał, że wiadomość o odwołaniu trafiła już do poszczególnych krajowych federacji.

 

- Oficjalnej informacji nie otrzymaliśmy - przekazał Polskiej Agencji Prasowej w czwartkowy wieczór rzecznik prasowy PZPS Janusz Uznański.

 

Odwołanie tych rozgrywek oznaczałoby, że w tym sezonie kadrowym nie odbędzie się już na pewno żadna impreza międzynarodowa. W marcu przełożono bowiem na 2021 rok igrzyska w Tokio.

 

Co przeskrobał Kubiak? Codziennie odwiedza go policja

 

Pierwotnie rywalizacja w Lidze Narodów kobiet miała rozpocząć się 19 maja, a mężczyzn trzy dni później. FIVB poinformowało 13 marca o jej przełożeniu z powodu pandemii na czas po igrzyskach w Tokio, gdy te jeszcze wciąż były zaplanowane na najbliższe lato. Niespełna trzy tygodnie później z tej samej przyczyny z tegorocznej Ligi Narodów wycofane zostały obie reprezentacje Włoch.

 

Zgodnie z pierwotnym planem w Polsce miały się odbyć dwa turnieje fazy interkontynentalnej mężczyzn - 22-24 maja w Krakowie oraz 5-7 czerwca w Łodzi i jeden kobiet - 9-11 czerwca we Wrocławiu. Imprezy finałowe zaplanowane były zaś na początku lipca - w przypadku kobiet w chińskim Nankin, a u mężczyzn w Turynie.

 

Perugia stawia na doświadczenie! Znamy nazwisko nowego rozgrywającego

 

Jak podał portal volley.it , przyszłoroczna edycja ma się tradycyjnie rozpocząć w maju.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie