Ograniczenia w Fortuna 1 Lidze? Powstała grupa robocza

Piłka nożna
Ograniczenia w Fortuna 1 Lidze? Powstała grupa robocza
Fot. Cyfrasport
Ograniczenia w Fortuna 1 Lidze? Powstała grupa robocza

Jak informuje "Przegląd Sportowy", w Fortuna 1 Lidze powstała grupa robocza, która w związku z panującą epidemią koronawirusa analizuje możliwość wprowadzenia pewnych ograniczeń z wypłacaniem wynagrodzeń.

Kolejne kluby Fortuna 1 Ligi ogłaszają porozumienia ze swoimi piłkarzami w sprawie obniżenia wynagrodzeń w okresie panującej w Polsce epidemii koronawirusa. Jako ostatni ogłosił to we wtorek GKS Tychy, który pensje zawodnikom obetnie w kwietniu i maju. To może jednak nie wystarczyć. W Fortuna 1 Lidze powstało więc kilka grup roboczych, dyskutujących nad problemami związanymi z COVID-19. Jak informuje „Przegląd Sportowy”, jedna z nich debatuje nad możliwością wprowadzenia… limitu płacowego.
 
"Pomysł zrodził się z sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Epidemia i kryzys bardzo mocno zmienią realia finansowe. Nie potrafimy jeszcze szacować w liczbach tego, co się stanie, ale zmiany będą znaczne. Dlatego też prezes PLP Marcin Janicki powołał szereg grup zajmujących się różnymi zagadnieniami. W tym grupę, która ma przeanalizować możliwości, jakie daje salary cap. To dobry czas, żeby mocno zastanowić się nad polityką wydawania pieniędzy przez kluby” – powiedział „PS” Kowalewski.
 
Czy wprowadzenie takiego modelu jest w ogóle możliwe? Poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie salary cup jest tradycją w czołowych ligach sportowych, nie jest to mechanizm często używany.
 
„Kluby mają osobowość prawną. Podpisy ich prezesów coś znaczą. Podpisując się pod hipotetycznym salary cap, który miałby dotyczyć wszystkich uczestników rywalizacji, do czegoś jednak się zobowiążą. Chodzi o zwiększenie zbiorowej świadomości środowiska. Narzućmy sobie sami pewne ograniczenia z założeniem, że efekty zbiorowej pracy zbierzemy w przyszłości” – twierdzi szef olsztyńskiego klubu.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie