Wolski podpisał kontrakt z Wisłą. Płocki klub ujawnił szczegóły

Piłka nożna
Wolski podpisał kontrakt z Wisłą. Płocki klub ujawnił szczegóły
fot. Materiały prasowe
Wolski związał się z Wisłą do końca następnego sezonu

Rafał Wolski, który został piłkarzem Wisły 6 marca 2020 roku, zostanie w Płocku na dłużej. W momencie ogłoszenia transferu siedmiokrotnego reprezentanta Polski decyzją obu stron długość kontraktu nie została ujawniona. - Teraz możemy już poinformować, że 27-letni pomocnik związał się z nami umową obowiązująca do 30 czerwca 2021 - napisano w oświadczeniu klubu.

Urodzony 10 listopada 1992 roku w Kozienicach Wolski nie zdążył jeszcze zadebiutować w barwach Wisły. W swoim piłkarskim CV ma za to występy w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio reprezentował barwy Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy puchar, a na początku następnych rozgrywek także po Superpuchar Polski.

 

- Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu kontraktu z Rafałem, ponieważ w naszej ocenie jest to zawodnik, który znacząco zwiększy siłę ofensywną. Nie zdążył jeszcze zaprezentować swoich umiejętności, ale to piłkarz, który potrafi zrobić różnicę na boisku. Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy go w oficjalnym meczu Wisły. Bardzo na niego liczymy - skomentował prezes Nafciarzy Jacek Kruszewski.

 

 

W czasie ponad trzyletniego pobytu w Lechii Wolski zagrał łącznie w 78 meczach, notując 7 bramek i 11 asyst. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wystąpił w 20 spotkaniach gdańskiego klubu, w których strzelił gola i zaliczył 3 ostatnie podania.

 

Sobolewski na dłużej z piłkarzami Wisły Płock

 

- Gdy w marcu podpisywaliśmy umowę z Rafałem wszyscy uznali to za bardzo dużą niespodziankę. Znam tego zawodnika od bardzo dawna i wiem na co go stać, gdy jest w optymalnej dyspozycji. W pewien sposób zabezpieczyliśmy też środkową strefę boiska, mając na uwadze niepewną przyszłość Dominika Furmana. Dziękuję Rafałowi za to, że dał się przekonać do dalszej współpracy, widząc możliwości do gry na reprezentacyjnym poziomie w Wiśle Płock. A dodajmy, że nasz klub pomógł już niejednemu zawodnikowi w trudnych momentach. Liczymy, że Rafał podniesie rywalizację i poziom gry drużyny wspólnie z Dominikiem i pozostałymi kolegami z zespołu w obecnych oraz nadchodzących rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Zabieramy się do ciężkiej pracy, by potwierdzić te słowa na boisku. Powodzenia, Wolak! - dodał z kolei dyrektor sportowy Wisły Marek Jóźwiak.

 

Dobre wieści w Płocku. Dyrektor sportowy zostaje

 

Wolski ma na koncie dwa kolejne Puchary Polski zdobyte z Legią Warszawa oraz 7 występów i jednego gola w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył również w Mistrzostwach Europy UEFA EURO 2012.

 

- Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że tak będzie wyglądał mój pobyt w Wiśle Płock. Nikt przecież nie mógł przewidzieć jak zmieni się sytuacja w kraju i na świecie. Nie udało mi się przez to zadebiutować oficjalnie w koszulce Nafciarzy i pokazać na co mnie stać. Zapewniam jednak, że palę się do gry. Razem z chłopakami i sztabem staramy się utrzymać jak najwyższą formę. Klub robi wszystko, żeby nasze przygotowania przebiegały sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Dziękuję za zaufanie - powiedział Wolski po podpisaniu nowego kontraktu.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie