Cyfrowy Rajd Norwegii na mecie

E-sport
Cyfrowy Rajd Norwegii na mecie
fot. Materiały prasowe
W pierwszej rundzie triumfował Michał Pryczek, który w Motul HRSMP Digital startuje pod pseudonimem Il Harvester.

26 graczy wzięło udział w Cyfrowym Rajdzie Norwegii, który był pierwszą rundą mistrzostw Motul HRSMP Digital. Wirtualna rywalizacja w klasycznych rajdówkach dostarczyła niesamowitych emocji. Dwóch najszybszych kierowców na mecie rozdzieliło niespełna osiem sekund.

Sezon Motul HRSMP Digital zainaugurował Zimowy Rajd Norwegii. Uczestnicy mierzyli się dwukrotnie z próbami Skaarsetsaga, Paalsrudvegen, Hamar Descent oraz Kantvegen – raz przejeżdżali je w dzień, a raz w nocy. Dla zawodników z Motul HRSMP była to nie lada gratka, by sprawdzić się za kierownicą w iście zimowych warunkach. W świecie realnym do tej pory jeszcze takiej możliwości nie mieli – cykl Motul HRSMP rozgrywany był głównie podczas rund asfaltowych, a w 2019 roku po raz pierwszy w kalendarzu pojawiła się runda szutrowa – PZM 76. Rajd Polski.

 

Do rywalizacji w pierwszej rundzie Motul HRSMP Digital przystąpiło 26 graczy. Zawodnicy startowali w trzech klasyfikacjach Motul HRSMP, Open oraz Gość. W rywalizacji Motul HRSMP najmocniej obsadzona była kategoria FIA 4 - pojechało w niej aż 14 aut, z czego 12 to były Audi Quattro Rallye. I to auto okazało się gwarantem sukcesu. W pierwszej rundzie triumfował Michał Pryczek, który w Motul HRSMP Digital startuje pod pseudonimem Il Harvester. O zwycięstwo stoczył pasjonujący bój z użytkownikiem MSR. Na mecie rajdu obu rozdzieliło niespełna osiem sekund. Pryczek był najszybszy w FIA 4 oraz został liderem Historycznej Klasyfikacji Generalnej.

 

W kategorii FIA 1 triumfował Andy Śruba w Lancii Fulvii, a Opel Kadett GT/E zapewnił załogom zespołu Wyprzedzamy Nowotwór Rally dwa najwyższe stopnie podium w FIA 2 - wygrał Wojciech Sroczyński przed Emilią Kotarską, czyli kierowca okazał się szybszy od swojej pilotki. W FIA 3 zwycięstwo odniósł użytkownik OBRSO za kierownicą Fiata 131 Abarth.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie