Czterech piłkarzy Sampdorii ma koronawirusa

Piłka nożna
Czterech piłkarzy Sampdorii ma koronawirusa
fot. PAP
Piłkarze Sampdorii niedawno wrócili do indywidualnych treningów.

Czterech piłkarzy występującej we włoskiej ekstraklasie Sampdorii ma koronawirusa - wynika z klubowego komunikatu. Potwierdzono także trzy przypadki w Fiorentinie i jeden w Torino. W zespołach trwają testy przed wznowieniem treningów w grupach 18 maja.

Nie podano nazwisk piłkarzy, ale wiadomo, że jeden z zawodników Sampdorii zachorował po raz drugi.

 

"Obecnie nie mają żadnych objawów. Zostaną poddani kwarantannie i będą pod ciągłą obserwacją, zgodnie z protokołem" - napisano w komunikacie.

 

Pierwszym zawodnikiem Sampdorii ze stwierdzonym zakażeniem był Manolo Gabbiadini. O pozytywnym wyniku jego badania poinformowano 12 marca. W kolejnych dniach na COVID-19 zachorowali także Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Morten Thorsby, Jakub Jankto, Fabio Depaoli oraz Bartosz Bereszyński. Pozytywny wynik miał też Omar Colley, ale kolejny test dał już odwrotny rezultat.

 

Z czasem władze klubu zdecydowały, że nie będą podawać do publicznej wiadomości nazwisk piłkarzy, u których wykryto koronawirusa. Dlatego nieznany jest los m.in. drugiego z Polaków w tym zespole - Karola Linettego.

 

 

W Fiorentinie obok trzech piłkarzy, których nazwisk nie podano, COVID-19 wykryto też u trzech pracowników technicznych. Bramkarzem drużyny z Florencji jest Bartłomiej Drągowski. W środę o jednym przypadku zakażenia informowało Torino, ale również bez szczegółów.

 

"Viola" także zmagała się z koronawirusem już w marcu, kiedy zainfekowanych było dziesięć osób. Na początku kwietnia przekazała, że wyzdrowiało trzech zakażonych zawodników: Patrick Cutrone, Dusan Vlahovic i German Pezzella.

 

Dotychczas koronawirusa wykryto łącznie u 23 piłkarzy Serie A.

 

Rząd rozpatruje obecnie protokół medyczny przygotowany przez Włoską Federację Piłkarską i na tej podstawie ma wydać ewentualną zgodę na treningi grupowe 18 maja, a w dalszej kolejności także na wznowienie sezonu. Serie A pauzuje od blisko dwóch miesięcy. Od początku tego tygodnia zawodnicy mogą trenować indywidualnie w ośrodkach sportowych.

 

Włochy są jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią. Według oficjalnych informacji zanotowano ponad 215 tys. zakażeń i blisko 30 tys. zgonów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze