Oficjalnie! Liga Narodów odwołana

Siatkówka
Oficjalnie! Liga Narodów odwołana
fot. Cyfrasport
Liga Narodów została odwołana.

Liga Narodów miała być jedynym turniejem w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) poinformowała jednak, że i on się nie odbędzie.

Od kilku tygodni mówiło się o tym, że w związku z pandemią koronawirusa, rozgrywki Ligi Narodów nie dojdą do skutku. Włoskie media w czwartek podały nieoficjalną informację o odwołaniu turnieju. Dzień później potwierdziła ją FIVB.

 

 

Pierwotnie rywalizacja kobiet miała rozpocząć się 19 maja, a mężczyzn trzy dni później. FIVB poinformowało 13 marca o jej przełożeniu z powodu pandemii na czas po igrzyskach w Tokio, gdy te jeszcze wciąż były zaplanowane na najbliższe lato. Niespełna trzy tygodnie później z tej samej przyczyny z tegorocznej Ligi Narodów wycofane zostały obie reprezentacje Włoch.

 

ZOBACZ: "Liga Narodów w siatkówce odwołana" - donoszą włoskie media

 

Zgodnie z pierwotnym planem w Polsce miały się odbyć dwa turnieje fazy interkontynentalnej mężczyzn - 22-24 maja w Krakowie oraz 5-7 czerwca w Łodzi i jeden kobiet - 9-11 czerwca we Wrocławiu. Imprezy finałowe zaplanowane były zaś na początku lipca - w przypadku kobiet w chińskim Nankin, a u mężczyzn w Turynie.

 

Polski Związek Piłki Siatkowej za pośrednictwem Twittera poinformował, że będzie dążył do zorganizowania na terenie naszego kraju serii spotkań towarzyskich.

 

CM, Polsat Sport, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze