Polscy siatkarze w MMA? Kłos i Żaliński zestawili pojedynek!

Siatkówka
Polscy siatkarze w MMA? Kłos i Żaliński zestawili pojedynek!
fot. Cyfrasport
Karol Kłos widzi w Mateuszu Bieńku dobrego kandydata na wojownika MMA.

Który z polskich siatkarzy najlepiej poradziłby sobie w MMA? Takie pytanie padło w Poranku z Polsatem Sport. W studiu wskazano m.in. na Michała Kubiaka, ale w mediach społecznościowych polscy siatkarze szybko zaproponowali kolejne kandydatury.

W Poranku z Polsatem Sport Jerzy Mielewski i Wojciech Drzyzga zastanawiali się, który siatkarz mógłby powalczyć w MMA. Obaj panowie byli zgodni i stwierdzili, że w klatce świetnie poradziłby sobie kapitan reprezentacji Polski Michał Kubiak. Padło również nazwisko Mateusza Bieńka.

 

Który polski siatkarz najlepiej poradziłby sobie w MMA? "Mam jednego kandydata"

 

Do tej dyskusji nawiązali na Twitterze siatkarze oraz kibice. Podawali, oczywiście z przymrużeniem oka, swoje kandydatury na wojowników MMA. Wojciech Żaliński zaproponował swego kolegę z Indykpolu AZS Olsztyn: "Zdecydowanie Mateusz Poręba. Przeszłość w Ju-jitsu + siła".

Z kolei Karol Kłos napisał "Ja wystawiam Bienia", na co kibice odpowiedzieli żartem, że siatkarz PGE Skry Bełchatów chce się w ten sposób pozbyć konkurenta do gry w reprezentacji.

Kłos i Żaliński zestawili więc siatkarski pojedynek środkowych w MMA – Poręba (wzrost 204 cm/waga 102 kg) kontra Bieniek (208 cm/98 kg). Który ze wskazanych zawodników miałby w nim większe szanse? A może jednak wolelibyście oglądać zmagania obu panów wyłącznie na siatkarskich parkietach?

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie