Son z wyróżnieniem zakończył szkolenie wojskowe

Piłka nożna
Son z wyróżnieniem zakończył szkolenie wojskowe
fot. PAP
Son Heung-min podczas szkolenia wojskowego.

Koreański piłkarz Tottenhamu Hotspur Son Heung-min z wyróżnieniem zakończył trzytygodniowe, obowiązkowe szkolenie wojskowe. Skoszarowany w jednostce piechoty morskiej na wyspie Czedżu Son był najlepszy z grona 157 rekrutów.

Szkolenie obejmowało m.in.: strzelanie, walkę bagnetem i pierwszą pomoc.

 

Znany na boisku ze snajperskich umiejętności Son także z bronią radził sobie doskonale. Wszystkie dziesięć jego strzałów było celnych.

 

- Son otrzymał nagrodę "Pilsung", która jest jedną z pięciu za najlepszy wynik szkolenia - poinformował oficer jednostki.

 

Pilsung znaczy "pewne zwycięstwo" i jest okrzykiem bojowym piechoty morskiej.

 

W Korei Płd. wciąż funkcjonuje powszechna obowiązkowa służba wojskowa, która trwa 21 miesięcy. Należy ją ukończyć przed 28. urodzinami.

 

W przypadku szczególnych zasług dla kraju może jednak zostać zamieniona na szkolenie podstawowe. Son takie prawo zyskał w 2018 roku, kiedy reprezentacja piłkarska, z nim w składzie, zdobyła złoty medal Igrzysk Azjatyckich.

 

Szkolenie trwa zwykle cztery tygodnie, a trzy w przypadku piechoty morskiej. Son musi jeszcze zaliczyć 544 godziny prac społecznych. Ma na to 34 miesiące.

 

Pierwotnie 27-letni piłkarz zamierzał odbyć szkolenie w trakcie letniej przerwy międzysezonowej, ale zmienił plany po wybuchu pandemii. Rozgrywki piłkarskie w Anglii, podobnie jak w niemal wszystkich krajach Europy, pozostają zawieszone.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze