UTR Pro Challenge Florida: Hurkacz - Paul. Relacja i wynik na żywo

Tenis

Hubert Hurkacz wraca na kort po długiej przerwie. Rywalem Polaka w towarzyskim turnieju UTR Pro Challenge Florida będzie Amerykanin Tommy Paul, czyli 57. rakieta rankingu ATP. Relacja i wynik na żywo z meczu Hurkacza z Paulem na Polsatsport.pl. Wieczorem rozpocznie się drugie starcie Hurkacza, w którym jego przeciwnikiem będzie Miomir Kecmanovic.

Hurkacz rzutem na taśmę dostał się do towarzyskiego turnieju UTR Pro Challenge Florida, bowiem z występu zrezygnował Matteo Berrettini. Polak będzie najwyżej rozstawionym z czterech tenisistów, którzy wezmą udział w imprezie rozgrywanej w West Palm Beach. Jego przeciwnikami będą dwaj Amerykanie, którzy znajdują się w pierwszej 60-tce rankingu ATP, a także Serb Miomir Kecmanović. Ten ostatni zastąpił na kilkadziesiąt godzin przed startem turnieju Tennysa Sandgrena. W pierwszym piątkowym meczu naprzeciw Hurkacza stanie Tommy Paul. Ze względu na planowane ulewne opady deszczu w niedzielę, w piątek Polak rozegra również drugi bój - z Kecmanoviciem.

 

ZOBACZ - Hurkacz: To nie jest dla mnie zmarnowany czas 

 

Jakie są zasady towarzyskiego turnieju rozgrywanego na Florydzie? - Mecz do dwóch wygranych setów, a set do czterech gemów jak w NextGen. Hubert rozegra jeden mecz w piątek, dwa spotkania w sobotę i jedno w niedzielę. Pytanie czy to ostatnie będzie o pierwsze czy o trzecie miejsce. Ma jednak gwarancję rozegrania czterech meczów - tłumaczy komentator tenisa w Polsacie Sport Tomasz Lorek.

 

Impreza rozgrywana w USA będzie jedną z pierwszych rozgrywanych po wybuchu pandemii koronawirusa, która storpedowała sportowy kalendarz na 2020 rok. Na trybunach nie będzie oczywiście kibiców, a na korcie m. in. dzieci do podawania piłek. Obecni będą jedynie dwaj zawodnicy, a także sędzia główny starcia. Wszystko odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym.

 

Hurkacz dostał szansę zagrania w takim turnieju dzięki temu, że od dwóch miesięcy przebywa w USA. Polak pozostał za Oceanem po wybuchu pandemii i w spokoju przygotowywał się do powrotu rywalizacji wraz ze swoim trenerem Craigem Boyntonem. Sparingpartnerami naszego najlepszego gracza byli m. in. Marcelo Melo czy Alexander Zverev. Hurkacz mówi jednak, że brakowało mu prawdziwej rywalizacji. - Cieszę się, że w końcu będę mógł pograć "na punkty". To na pewno coś innego niż normalny turniej ATP, ale w tych czasach to odmiana - twierdzi polski tenisista.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Hurkacz - Paul na Polsatsport.pl. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport. W drugim piątkowym starciu, które rozpocznie się po meczu Hurkacza, zmierzą się Kecmanovic oraz Opelka. Około 20:00 mecz Paula z Opelką, a wieczór z tenisem zakończy bój Hurkacz - Kecmanovic.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze