Ekstraliga żużlowa: Brązowy medalista IMŚ porozumiał się z Fogo Unią Leszno

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Brązowy medalista IMŚ porozumiał się z Fogo Unią Leszno
fot. PAP
Emil Sajfutdinow zostanie w PGE Ekstralidze. Rosjanin porozumiał się finalnie z Fogo Unią Leszno

Rosyjski żużlowiec Emil Sajfutdinow podpisał aneks finansowy do umowy z Fogo Unią Leszno i w najbliższym sezonie będzie mógł reprezentować barwy mistrza Polski - poinformował w sobotę klub z Wielkopolski.

Sajfutdinow wcześniej nie porozumiał się z leszczyńskim klubem co do nowych warunków finansowych i wydawało się, że jeden z liderów zespołu nie wystąpi w obecnym sezonie. Prezes mistrza kraju Piotr Rusiecki poinformował, że Rosjanin ostatecznie parafował stosowne dokumenty.

 

- Emil Sajfutdinow podpisał aneks finansowy do obowiązującego dwuletniego kontraktu na warunkach proponowanych przez klub. Podkreślam, że razem z zarządem i akcjonariuszami klubu zależało nam, aby nie doszło do sytuacji, że Emil nie będzie mógł startować w polskiej lidze. Długo namawialiśmy go, aby podpisał kontrakt warszawski lub aneks i nie blokował sobie jazdy w polskiej lidze, co wiązało się z zawieszeniem - tłumaczył Rusiecki, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

 

Żużlowiec Ostrovii znalazł nową pracę na czas pandemii

 

Jak dodał, podpisanie aneksu nie jest równoznaczne z tym, że Sajfutdinow będzie startował w barwach Fogo Unii.

 

- Na ten moment, co wyraźnie zaznaczam, Emil nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu meczowego. Ma ważny kontakt z Unią Leszno, a to czy będzie startował w naszych barwach, to okaże się w przyszłości. W grę wchodzić może wypożyczenie lub inne warunki współpracy, ale ten temat będzie dotyczył dalszych rozmów. Na ten moment kończymy dywagacje na temat Emila i jego pozostania w drużynie - podkreślił.

 

Na zmianę warunków finansowych nie zgodził się dotychczasowy kapitan zespołu Piotr Pawlicki, który podpisał tzw. kontrakt warszawski. Według tego zapisu zawodnik jest związany z klubem, ale nie ma zagwarantowanych ani startów, ani wynagrodzenia. Ten rodzaj umowy nie przekreśla możliwości podpisania przez zawodnika pełnego kontraktu z klubem, żużlowiec może zostać też wypożyczony do innej drużyny.

 

Inaugurację ekstraligi zaplanowano na 12 czerwca.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie